راز مربی بدنساز پرسپولیس

بازیکنی که مقابل سپاهان 15 کیلومتر دوید!

په‌په لوسادا مربی بدنساز اسپانیایی پرسپولیس بعد از قهرمانی سرخ‌ها درباره شرایط بدنی این تیم صحبت‌های جالبی مطرح کرده که می‌خوانید:
 عملکرد امیری 34 ساله: او یکی از بهترین بازیکنان حرفه‌ای فوتبال است که در دوران مربیگری تمرین داده‌ام... در همان سطحی که چیکو فلورس (الدحیل) یا سوسو (آث میلان، سویا) قرار داشت. امیری الگوی کاملی برای بازیکنان جوان فوتبال ایران است.
  وضعیت فصل آینده: به نظرم باید این سؤال را از باشگاه یا مدیربرنامه من بپرسید. من پرسپولیس را دوست دارم اما هنوز اتفاقی برای فصل آینده نیفتاده و ما دو بازی دیگر داریم.
  توانایی انجام مسابقه با حضور در آسیا: بسیار مهم است که یک تیم با 24 بازیکن با سطح مشابه داشته باشید. چون طبیعتاً اگر تعداد بازیکنان کم باشد، آنها مجبور خواهند بود بیشتر بازی کنند و بیشتر در معرض مصدومیت قرار خواهند گرفت و طبیعتاً بدن‌هایشان برای پایان فصل تحلیل خواهد رفت.
  پیشرفت بدنی بازیکنان پرسپولیس؟: تا آنجا که من می‌دانم قطعاً بله... من در مورد مصدومیت‌های فصل گذشته و آمادگی بدنی از بخش پزشکی پرسیدم، آنها به من گفتند که شاخص آسیب در این فصل کاهش یافته است. در مورد آمادگی جسمانی فقط نگاهی بیندازید که عملکرد تیم چگونه است؟ این فصل ما تلاش زیادی کردیم و توجه زیادی به پیشگیری از مصدومیت داشتیم… در این راه حسن تشکرنیا نقش مهمی داشت و او این کار را کاملاً انجام می‌دهد. برای یک تیم هماهنگی با وظایف در زمین فوتبال بسیار نیاز است. همچنین علی اعظم به‌عنوان فیزیوتراپ نقش زیادی با درمانگر و برنامه‌های توانبخشی دارد و سپس نکته مهم این است که هماهنگی کامل در طراحی تمرینات برای رسیدن به جنبه‌های فیزیکی، فنی و تاکتیکی داریم... ما کار نزدیکی با آقا یحیی و اوسمار داریم و این هماهنگی بسیار مهم است.
  کاهش فشار بدنسازی در هفته‌های پایانی: البته. این یکی از اصول اصلی تمرین بدنی است... در این روش اطلاعات GPS برای نظارت بر بازیکنان در تمرینات و مسابقات انفرادی و گروهی بسیار مهم است و ما سعی کردیم به این شکل فشار لازم و نه حداکثری را به بازیکنان وارد کنیم.
  زمان استراحت بعد از پایان فصل: به نظر من بازیکنان باید حداقل 30 روز وقت داشته باشند… البته هر بازیکن با برنامه تمرینی خاص خود باید کارهایش را انجام دهد. من به آنها گفتم: اصلاً استراحت نکن!
  سه بازیکن برتر از نظر بدنی: این یک راز بزرگ در تیم ماست. در کل اما خیلی راضی هستیم چون با فرم عالی به مهم‌ترین مرحله فصل می‌‎رسیم... اما هنوز دو قدم دیگر در جام حذفی باقی است و همان‌طور که گفتم کار تقریباً تمام شده و خوشحالم که موفق بودیم.
  بیشترین دوندگی در بین بازیکـــــــــنان پرسپولیس: نامش را الان نمی‌تـــــــوانم بگویم چون هنوز دو بازی دیگر داریم اما او کسی است که در بازی سپاهان 15 کیلومتر دوید!
جستجو
آرشیو تاریخی