خبر خوب در میان اخبار نگران‌کننده

پورعلی‌گنجی و امیری امروز تمدید می‌کنند


دو بازیکن مهم و تأثیرگذار پرسپولیس به احتمال بسیار زیاد امروز قرارداد خود با این باشگاه را منعقد خواهند کرد.
با وجود شایعات و اخبار مختلفی که درباره عدم توافق پورعلی‌گنجی با پرسپولیس شنیده می‌شد اما از روز پنجشنبه موضوع توافق نهایی او با سرخ‌ها مطرح شده و با وجود اینکه شنیده می‌شد این بازیکن به خاطر برخی مسائل از جمله پرداختی صددرصدی به بیرانوند دلخور است او امروز(شنبه) در باشگاه پرسپولیس حاضر خواهد شد و قراردادش را تمدید خواهد کرد.
پورعلی گنجی که تقریباً 80 درصد بازی‌های فصل را به خاطر مصدومیت از دست داد حالا از نظر بدنی آماده شده و در تمرینات پیش فصل برای شروع دوباره در پرسپولیس آماده خواهد شد.
از سوی دیگر باشگاه پرسپولیس قرارداد وحید امیری را هم می‌بندد که این اتفاق نیز احتمالاً امروز رخ خواهد داد.
با وجود شایعات مربوط به پیوستن امیری به خیبر خرم‌آباد به خاطر پر بودن لیست بزرگسال، اما مدیران باشگاه طی هفته گذشته با کاپیتان دوم تیم خود به توافق کامل رسیدند و مسن‌ترین بازیکن سرخ‌ها هم قراردادش را تمدید خواهد کرد.
مدیران باشگاه پرسپولیس غیر از مسائل فنی معتقدند امیری به خاطر مدیریت رختکن تیم و اینکه به عنوان بزرگتر می‌تواند در کنترل تیم، فردی کاملاً تأثیرگذار و مهم باشد قرارداد او را تمدید خواهند کرد هر چند امیری هم نشان داده اگر مصدوم نباشد با وجود عبور از 36 سالگی می‌تواند در بخش فنی نیز یک بازیکن کاملاً تأثیرگذار و مهم درون زمین باشد که دست مربی را می‌گیرد.
 با وجود این در میان تمام اخبار ناراحت‌کننده و اعصاب خردکن این روزهای پرسپولیس تمدید قرارداد با دو ستاره این تیم در روز شروع هفته می‌تواند سرخ‌ها را به داشتن تیمی قدرتمند در فصل آینده امیدوار کند.

فعلاً یک جای خالی در فهرست بزرگسال
با وجود اضافه شدن یک سهمیه به سهمیه بزرگسال اما مشکلات باشگاه پرسپولیس برای پر بودن فهرست بزرگسال برقرار است.
با وجود عبور احتمالی پرسپولیس از بیرانوند و جدایی قریب‌الوقوع وحدت هنانوف اما هنوز لیست بزرگسال این تیم آنقدر بازیکن دارد که جایی برای جذب نفرات تازه وارد نیست.
بدون هنانوف و بیرانوند لیست بزرگسال پرسپولیس 19 بازیکن دیگر دارد و اگر مهدی عبدی و احمد گوهری هم با قرارداد قرضی و قطعی به تیم دیگری بروند لیست 17 نفره خواهد شد و جا برای جذب چهار بازیکن جدید باز می‌شود. 
در عین حال تمام بازیکنان فصل قبل پرسپولیس که در این تیم بودند دوست دارند در جمع سرخ‌ها باقی بمانند. مسأله جدایی علی نعمتی از ابتدا درست نبود و فرشاد فرجی هم شیفته پرسپولیس است و جایی نخواهد رفت.
وحید امیری، گئورگی گولسیانی و مرتضی پورعلی گنجی از جمله مهم‌ترین بازیکنان پرسپولیس هستند که قراردادشان به پایان رسیده اما همه آنها می‌خواهند در تیم خود بمانند. کار برای تمدید قرارداد پورعلی‌گنجی و امیری نهایی شده و گولسیانی هم قراردادش را تمدید خواهد کرد کما اینکه قبل از رفتن به یورو هم قصد داشت قراردادش را تمدید کند و مشکلی بابت ادامه همکاری با این بازیکن وجود نخواهد داشت.
از جمع بازیکنانی که قراردادشان به پایان رسیده و هنوز تمدیدشان قطعی نیست موضوع دانیال اسماعیلی‌فر و مهدی ترابی همچنان در هاله‌ای از ابهام است بخصوص که موضوع پیشنهاد نجومی تراکتور به این ستاره‌ها با وجود تکذیب سرپرست این باشگاه همچنان وجود دارد.
با این حساب اگر ترابی و دانیال هم ماندنی شوند و پرسپولیس بخواهد عبدی و گوهری را هم حفظ کند تنها یک جای خالی خواهد داشت و می‌تواند یک بازیکن جدید دیگر جذب کند که حتماً باید دروازه‌بان باشد.
 

جستجو
آرشیو تاریخی