صفحات
  • صفحه اول
  • مدیریت فوتبال
  • زیر چاپ
  • فوتبال ایران
  • ورزش جهان
  • منهای فوتبال
  • استقلال
  • جام ملت های آسیا
  • پرسپولیس
  • صفحه آخر
شماره هفت هزار و پانصد و هفده - ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
روزنامه ایران ورزشی - شماره هفت هزار و پانصد و هفده - ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - صفحه ۵

کلوپ، گواردیولا را رها نمی‌کند

پاداش شایستگی نونیس


لیورپول با پیروزی 3 بر یک برابر تیم در معرض سقوط برنلی نگذاشت صدرنشینی منچسترسیتی بیشتر از چند ساعت دوام داشته باشد. لیورپول از 24 بازی 54 امتیازی است و سیتی با یک بازی کمتر دو امتیاز عقب است. دیوگو ژوتا بعد از نیم ساعت گل اول را برای میزبان زد اما در آخرین دقیقه نیمه اول دارا اوشی گل مساوی را به ثمر رساند، هفت دقیقه بعد از شروع نیمه دوم لوییس دیاس، برتری را به لیورپول برگرداند و با گل دقیقه 79 داروین نونیس سه امتیاز لیورپول قطعی شد.
 
بازی عجیب چلسی
عجیب بود که مهاجم اروگوئه‌ای لیورپول در برد 4 بر یک مقابل چلسی در فهرست گلزنان قرار نگرفت. نونیس نه تنها یک ضربه پنالتی را مقابل آبی‌ها از دست داد بلکه چهار بار هم توپ را به تیرک دروازه این تیم کوبید او اما پاداش تلاش‌هایش مقابل دروازه رقبا را گرفت و بعد از یک بازی پرتحرک دیگر به گل رسید. او مثل زننده گل اول لیورپول، ژوتا، در تمام بازی خط دفاعی میهمان را آزار داد اما نزدیک بود برای سومین بار پیاپی بدون گل زمین را ترک کند. آیا واقعاً در لیگ برتر بازیکنی هست که تماشای بازی‌اش از نونیس جذاب‌تر باشد؟ همیشه به آنچه می‌خواهد نمی‌رسد اما همیشه خطرناک است و در محوطه جریمه رقبا؛ برای همین هواداران لیورپول عاشقش هستند.
 
دوباره ژوتا
بدون شک محمد صلاح نفر اول خط حمله لیورپول است اما ژوتا در هفته‌های اخیر به خوبی جای او را پر کرده است. این پرتغالی در پنج مسابقه قبل از بازی با برنلی چهار گل زده و دو پاس گل داده بود و در این بازی هم در زمان مناسب در مکان مناسب قرار داشت تا قفل بازی را بشکند. او تا آخر تلاش کرد صدمین گلش در فوتبال انگلیس را بزند. او که توانسته بود به مثلث دست نیافتنی صلاح، روبرتو فیرمینو و سادیو مانه، نفوذ کند، به دلیل مصدومیت‌های متعدد کمی جا ماند. حالا دوباره کاملاً آماده شده و روی فرم است آن هم در بهترین زمان ممکن.
 
کلهر تحسین برانگیز
کائویمین کلهر بعد از درخشش در قهرمانی لیورپول مقابل چلسی در جام اتحادیه انگلیس به عنوان بهترین شماره 2 جهان از سوی مربی‌اش معرفی شد. چند هفته مانده که همان مسابقه تکرار شود و او حرف کلوپ را ثابت کرده است. با بیماری آلیسون بکر، کلهر از دقیقه اول بازی مجبور شد مقابل بازی خوب میهمان مقاومت کند. این گلر 25 ساله حالا 13 مسابقه در ترکیب اصلی بوده که برایش رکورد حساب می‌شود. درست است که در این بازی کلین‌شیت نکرد اما ثابت شد چرا کلوپ به او اینقدر اعتماد دارد.
 
طلسم آنفیلد
ونسان کمپانی به عنوان بازیکن منچسترسیتی هرگز در آنفیلد به پیروزی نرسید و همین طلسم در مربیگری هم او را رها نمی‌کند. تیم او شروع امیدوارکننده‌ای داشت و با شایستگی به گل تساوی رسید اما در نیمه دوم حرفی برای گفتن نداشت. شفیلدیونایتد، لوتون را شکست داد و به همراه برنلی در قعر جدول قرار دارد، دو تیم تنها سه تا از بازی‌های این فصل را برده‌اند. تیم کمپانی در آنفیلد پرجرأت بود اما این برای بقا کافی نیست، باید امتیاز بگیرند که تا اینجای فصل برایشان خیلی سخت بوده است.
 هیجان فصل آخر
قرار نیست یک افسانه ساخته شود اما فصل آخر یورگن کلوپ به عنوان مربی لیورپول نمی‌تواند عادی باشد. برای کسی که به 30 سال انتظار قرمزها برای قرارگرفتن بر قله لیگ برتر پایان داد، یک قهرمانی دیگر وداع باشکوهی را رقم می‌زند هر چند در تابستان، قهرمانی لیورپول یا جدایی کلوپ متصور نبود. نسخه دوم لیورپول حریف‌ها را در این فصل می‌ترکاند اما برای عبور از برنلی به زحمت افتاد اما چنین نتایجی می‌تواند در پایان فصل قهرمان را مشخص کند وقتی کلوپ برای آخرین بار با هواداران لیورپول هورا می‌کشد.

جستجو
آرشیو تاریخی