فیورنتینا – یوونتوس تحت تأثیر سیل مرگبـار

مــــردم آب و برق ندارنــــد بــــــــــــازی را لغو کنیـــد!

یوونتوس پس از 10 هفته از سری آ با دو امتیاز کمتر از اینتر در رده دوم قرار دارد و امشب در یک بازی دشوار باید برابر فیورنتینا، تیم هفتم جدول، قرار بگیرد.
اما این بازی با حواشی زیادی نیز همراه است. هواداران تیم بنفش‌پوش فلورانس از سازمان لیگ ایتالیا درخواست به تعویق انداختن بازی خانگی این تیم برابر بانوی پیر را داشتند. در نتیجه بارش‌‌های شدید در ایالت توسکانی ایتالیا و وقوع سیلی مرگبار که جان 6 تن را گرفت، احتمال لغو بازی تیم فوتبال فیورنتینا برابر یوونتوس در هفته یازدهم سری A وجود دارد. طبق اعلام سازمان لیگ ایتالیا؛ بازی دو تیم و دیگر بازی‌های این هفته سری A با یک دقیقه سکوت به احترام جان‌باختگان این حادثه برگزار خواهد شد اما طرفداران دو‌ آتشه تیم بنفش‌پوش فلورانس معتقدند که در شرایط بحرانی کنونی در توسکانی این بازی باید به زمانی دیگر موکول شود. در واکنش به این درخواست، داریو ناردلا شهردار فلورانس اعلام کرده که فعلاً برنامه‌ای برای لغو بازی وجود ندارد، هر چند شرایط موجود برای برگزاری مسابقه تا آخرین لحظه ارزیابی خواهد شد.
در بیانیه هواداران فیورنتینا آمده است: «در حالی که بخشی از شهر ما کاملاً به زانو درآمده، منازل ویران شده‌اند، زندگی‌ها مختل شده وهمچنان بارش باران ادامه دارد، برگزاری بازی روز یکشنبه به منزله آن است که هیچ اتفاقی رخ نداده است. بنابراین کانون هواداران کوروا فیسوله بسیار رسا و قاطع از مسئولان می‌خواهد که بازی به زمان دیگری موکول شود تا انرژی و منابع لازم برای برگزاری بازی صرفاً به مردم بحران زده ما اختصاص پیدا کند که برخی از آنها  حتی آب و برق هم ندارند.»
هواداران فیورنتینا نه تنها به صورت لفظی حمایت خود را از سیل‌زدگان توسکانی اعلام کرده‌اند، بلکه آن را به صورت عملی هم نشان داده‌اند. آنها با تشکیل چندین گروه در مناطق مختلف شهر، ایستگاه‌هایی برای جمع‌آوری کمک‌ و لوازم مورد نیاز سیل‌‍زدگان ایجاد کرده‌اند.‌

 

جستجو
آرشیو تاریخی