صفحات
 • صفحه اول
 • مدیریت فوتبال
 • زیر چاپ
 • استقلال
 • منهای فوتبال
 • ورزش جهان
 • فوتبال ایران
 • پرسپولیس
 • پرونده
 • لژیونر
 • صفحه آخر
شماره هفت هزار و سیصد و دوازده - ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
روزنامه ایران ورزشی - شماره هفت هزار و سیصد و دوازده - ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - صفحه ۸

خبر

بوسنی و انگلیس لیگ‌هایی با لرزان‌ترین نیمکت‌ها

لیگ برتر انگلیس سخت‌ترین جا برای مربیگری در بین لیگ‌های بزرگ اروپا است چون 55 درصد از مربیانی که این فصل را شروع کرده‌اند، تا اینجا برکنار شده‌اند. نتایج بررسی 850 تیم در 60 لیگ معتبر دنیا نشان می‌دهد 57 درصد از باشگاه‌های دنیا مربی خود را در طول فصل برکنار کرده‌اند. در میان لیگ‌های معتبر اروپایی، نیمکت مربیگری در لیگ برتر بیش از همه سست بوده و در فصل جاری یازده باشگاه معادل 55 درصد تیم‌ها، مربی خود را عوض کرده‌اند.
در میان پنج لیگ بزرگ اروپایی، سری A کمترین آمار قربانی‌ها را دارد و فقط هفت باشگاه معادل 35 درصد تیم‌ها، مربی خود را برکنار کرده‌اند. بعد از لیگ ایتالیا، لیگ آلمان امن‌ترین جا برای مربیان بوده است. 44 درصد از باشگاه‌های آلمانی معادل 8 تیم در این فصل بوندس‌لیگا دست به تغییر مربی زده‌اند، در حالی که این عدد در لالیگای اسپانیا و لیگ یک فرانسه 50 درصد یعنی نصف تیم‌ها است.
لیگ برتر به‌عنوان ناامن‌ترین لیگ بزرگ برای مربیان، اولین قربانی خود را در روز سی‌ام آگوست شناخت که اسکات پارکر از بورنموث اخراج شد؛ کمی بعدتر و در ماه سپتامبر، چلسی هم به توماس توخل در خروجی باشگاه را نشان داد. اما در میان تمام لیگ‌های بررسی شده، ناامن‌ترین جا برای مربیان در بوسنی و هرزگووین است که 92 درصد از باشگاه‌ها (11 تا از 12 باشگاه) مربیان خود را در این فصل تغییر داده‌اند. در مقابل، امن‌ترین جا هم سوپر لیگ هند است که 10 تا از 11 باشگاه آن به مربیان خود چسبیده‌اند و آنها را حفظ کرده‌اند.
 

وینیسیوس برای آینده‌اش تصمیم گرفت

وینیسیوس به باشگاه رئال مادرید اطلاع داده که با وجود اتفاقات تلخ اخیر، قصد جدایی ندارد. رسانه‌های اسپانیایی نوشتند آینده وینیسیوس جونیور با وجود طوفانی که این بازیکن برزیلی در نتیجه توهین‌های نژادپرستانه شدید روز یکشنبه در مستایا متحمل شد، همچنان به رئال مادرید پیوند می‌خورد و خطری تداوم حضور او در برنابئو را تهدید نمی‌کند. کارلو آنچلوتی سرمربی رئال قبل از بازی دیشب تیمش به رسانه‌ها گفت: «وینیسیوس عاشق فوتبال و عاشق رئال مادرید است. عشق او به این باشگاه زیاد است و می‌خواهد در اینجا فوتبالش را ادامه دهد. فکر نمی‌کنم که او به رفتن از رئال فکر کند.» طبق ادعای دو روزنامه مارکا و آاس، ستاره برزیلی به اطرافیان خود و همچنین باشگاه که بسیار نگران توهین‌های نژادپرستانه به وی هستند، اطمینان داده که به فوتبالش در رئال ادامه خواهد داد و تمایلی برای جدایی ندارد. پیش از این سایت ESPN برزیل ادعا کرد که دوستان و خانواده وینی به او توصیه کرده‌اند که لیگ اسپانیا را ترک کند، اما خود بازیکن این احتمال را رد کرده است. این چیزی است که او به رئیس باشگاه، فلورنتینو پرز در ملاقات شخصی که صبح دوشنبه در دفتر باشگاه داشتند نیز اطلاع داده است. فلورنتینو در آن ملاقات، حمایت مطلق باشگاه به وینی را نشان داد. وینیسیوس اخیراً قرارداد خود را با رئال مادرید تا سال 2027 تمدید کرد و خبر رسمی آن بزودی اعلام خواهد شد.

جستجو
آرشیو تاریخی