صفحات
 • صفحه اول
 • مدیریت فوتبال
 • زیر چاپ
 • استقلال
 • منهای فوتبال
 • ورزش جهان
 • فوتبال ایران
 • پرسپولیس
 • پرونده
 • لژیونر
 • صفحه آخر
شماره هفت هزار و دویست و نود و چهار - ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
روزنامه ایران ورزشی - شماره هفت هزار و دویست و نود و چهار - ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - صفحه ۱۲

از تلاش بعضی‌ها برای حاشیه‌سازی علیه پرسپولیس تعجب می‌کنم

عبدی: استرس نداریم در زمین خاکی هم بازی می‌کنیم

مهدی عبدی مهاجم پرسپولیس معتقد است بعضی‌ها به‌دلیل ترسی که از قهرمانی پرسپولیس دارند به انحای مختلف سعی دارند برای این تیم مشکل ساخته و حاشیه درست کنند اما پرسپولیس اوج گرفته تسلیم این جنگ روانی نشده و در پنج بازی باقیمانده‌اش در دو جام با پیروزی به کارش خاتمه خواهد داد.

ناصر قراگزلو
خبرنگار

 در رابطه با دیدارتان مقابل پیکان چه صحبتی داری؟
خوب به این نکته واقف هستیم که یک فینال از سه فینال باقی مانده‌مان را باید مقابل پیکان برگزار کنیم. از این رو با همه وجود و با انگیزه بالا به مصاف پیکان می‌رویم تا این تیم را شکست دهیم.
 نگران نیستی که نتیجه بازی رفت‌تان مقابل پیکان باز هم در این شرایط حساس برای تیم‌تان تکرار شود؟!
شرایط این بازی با دیدار دور رفت‌مان کاملاً فرق می‌کند. از این‌رو ما خیلی حریف را جدی می‌گیریم و بدون هر گونه استرسی به مصاف حریف می‌رویم و به چیزی جز کسب سه امتیاز هم فکر نمی‌کنیم. روحیه تیم‌مان هم بعد از برد در دربی بسیار بالاست و روحیه جنگندگی و برد در تیم ما موج می‌زند و بازیکنان ما خیلی با روحیه در تمرینات حاضر هستند و به چیزی جز برد هم فکر نمی‌کنند. حریف‌مان را از ابتدای بازی خیلی جدی می‌گیریم و لحظه‌ای غفلت نمی‌کنیم تا به خواسته‌مان برسیم.
 اما بازی در ورزشگاه دستگردی با چمن بدی که این ورزشگاه دارد شاید در غیاب هواداران‌تان بدون تماشاگر برای تیم‌تان مشکل‌ساز شود؟!
من تعجب می‌کنم چرا بعضی‌ها دائماً سعی دارند به زعم خودشان برای پرسپولیس مشکل درست کنند در حالی که ما اسیر این حاشیه‌سازی‌ها نمی‌شویم و با تمرکز بالا فقط حواس‌مان را به تیم خودمان معطوف ساخته‌ایم. ضمن اینکه به قدرت تیم‌مان هم ایمان داریم. هر جایی بگویند ما بازی می‌کنیم چون بر خلاف بعضی‌ها هیچ استرسی نداریم و ترسی هم از هیچ تیمی نداریم و دنبال بهانه هم نمی‌گردیم و حواس و تمرکز‌مان فقط به پیروزی است. از این‌رو حتی در زمین خاکی هم بگویند با پیکان بازی می‌کنیم و بهانه نمی‌آوریم و با روحیه بالا و بازی قدرتمندانه و به امید خدا و دعای هواداران‌مان از سد حریفان‌مان هم می‌گذریم. هر هجمه‌ای هم به تیم ما وارد سازند مهم نیست چون ما روی برنامه‌ریزی خودمان حرکت می‌کنیم.
 بعضی‌ها هنوز هم روی توپی که به دست گولسیانی خورد معترض هستند و اعتقاد به پنالتی دارند!
من فکر می‌کنم دیگر نباید به این مسائل پرداخت. مثلاً روی خود من هم یامگا خطای پنالتی در دربی انجام داد. با وجود این فقط یک بار با روزنامه خودتان مصاحبه کردم و بعد از دربی گفتم یامگا روی من خطای پنالتی انجام داد چون اگر خطا نمی‌کرد من با حسینی تک به تک می‌شدم و گل می‌زدم اما با وجود این فقط یک بار با شما حرف زدم و تمام و دیگر به این مسأله نپرداختم. در مورد گولسیانی هم حتی مدرسان کنفدراسیون آسیا هم گفتند که آن صحنه پنالتی نبوده و بیشتر کارشناسان داخلی هم گفتند که پنالتی نبوده از این‌رو فکر می‌کنم پرداختن زیاد از حد به موضوعی که تمام شده و رفته دیگر چندان جالب نباشد.
 در جام حذفی هم با توجه به قرعه‌ای که به تیم‌تان خورده و باید با تیم هوادار بازی کنید چه صحبتی‌ داری و چقدر نسبت به قهرمانی در این جام امیدوار هستی؟
ما از هر قرعه‌ای استقبال می‌کنیم و قطع یقین بدانید در زمان تعیین شده حتماً مقابل تیم هوادار هم بازی خواهیم کرد و این تیم را هم از پیش رو برمی‌داریم و به فینال می‌رسیم اما فعلاً حواس‌مان به لیگ و بازی با پیکان معطوف است.
 بازی مقابل گل‌گهر را چگونه ارزیابی کردی و چرا در نیمه دوم مقابل این تیم نمایش خوبی نداشتید؟
ما بازی خوبی را مقابل گل‌گهر انجام دادیم و در نیمه اول هم به دو گل رسیدیم و فکر می‌کنم دو موقعیت دیگر گلزنی هم در نیمه اول برای گلزنی داشتیم که می‌توانستیم اختلاف‌مان را با تیم سیرجانی خیلی بیشتر سازیم اما نشد و طبیعی بود که تیم حریف که حذف شده بود در نیمه دوم به نوعی انتحاری بازی کند اما با کنترل بازی به خواسته‌مان رسیدیم.
 با وجود گلزنی عیسی در دربی و بازی مقابل گل‌گهر فکر نمی‌کنی شانس حضورت به‌عنوان بازیکن فیکس کمتر شده؟
همه ما بازیکنان در پرسپولیس فقط یک هدف داریم و آن هم پیروزی پرسپولیس است و فرق نمی‌کند چه بازیکنی گل بزند و بازی کند. ما با تمام وجود تمرین می‌کنیم و اینکه چه کسی بازی کند به نظر سرمربی تیم بستگی دارد.

 

جستجو
آرشیو تاریخی