صفحات
  • صفحه اول
  • مدیریت ورزش
  • پرونده
  • ورزش جهان
  • فوتبال ایران
  • پرسپولیس
  • استقلال
  • صفحه آخر
شماره هفت هزار و پانصد و هشتاد و هفت - ۰۳ تیر ۱۴۰۳
روزنامه ایران ورزشی - شماره هفت هزار و پانصد و هشتاد و هفت - ۰۳ تیر ۱۴۰۳ - صفحه ۸

تابستان نقل و انتقالاتی سرخ‌ها رسماً شروع شد

جدایی ترابی، داستان ترسناک پرسپولیس

احتمال جدایی مهدی ترابی یا به عبارتی تمدید نکردن او با این باشگاه از صبح روز شنبه مهم‌ترین خبر نقل و انتقالاتی پیرامون پرسپولیس بود.
شنبه دوم تیرماه، اولین روز تابستانی باشگاه پرسپولیس بود که به نوعی رسماً تحرکات نقل و انتقالاتی باشگاه از این روز کلید خورد و البته اخبار نگران‌کننده و ماجراهای هرساله را با خود همراه آورد.
مهمترین خبر پیرامون نقل و انتقالات پرسپولیس ماجرای مربوط به مهدی ترابی است و اینکه به نظر می‌رسد ستاره سرخ‌ها با باشگاه به توافق نرسیده و نمی‌خواهد قرارداد جدیدی امضا کند.
واقعیت اینکه باشگاه پرسپولیس به او پیشنهاد قرارداد 20 میلیاردی داد که آپشن آن هم 5 میلیارد تومان است اما انگار وینگر تکنیکی و ملی‌پوش سرخ‌ها این پیشنهاد را نپذیرفته و احتمال تمدیدش بسیار ضعیف شده است.
از سوی دیگر بحث پیشنهاد تراکتور به ترابی در میان است که قطعاً رقمی بالاتر از سرخ‌ها دارد تا جایی که حتی شنیده شد مالک باشگاه تراکتور در حاشیه مراسم چهلم همسرش به سه ستاره پرسپولیس (دانیال اسماعیلی‌فر، مهدی ترابی و علیرضا بیرانوند) گفته بوده حاضر است برای قرارداد دوساله به هر کدام از این بازیکنان 120 میلیارد تومان پرداخت کند که اگر واقعیت داشته باشد کل بازار نقل و انتقالات را بهم می‌ریزد.
با این وجود از آن روز مدت‌ها گذشته و حالا وضعیت تیمداری زنوزی در تبریز اصلاً مشخص نیست ضمن اینکه شرایط برخی از ستاره‌های پرسپولیس نیز تغییر کرده. مثلاً اینکه بیرانوند اگر با قرارداد فسخ شده به تراکتور بپیوندد رقمش احتمالاً پایین‌تر خواهد آمد و در مورد ترابی هم شاید زنوزی از آن پیشنهاد هیجانی و احساسی در آن مقطع که شرایط خوبی نداشته پایین‌تر بیاید.
به هر حال در مورد ترابی هنوز هیچ چیز قطعی نیست و با اینکه تمام اخبار حول محور پررنگ شدن احتمال جدایی او از پرسپولیس می‌گردد اما بعید نیست سر آخر با چند میلیارد تومان بیشتر در این تیم ماندنی شود. تجربه بازی‌های نقل و انتقالاتی بازیکنان و مدیربرنامه‌هایشان نشان داده در فصل تابستان هیچ خبری در حوزه نقل و انتقالات تا زمان رسمی شدن واقعیت ندارد و نمی‌توان قطعاً باورش کرد.

جستجو
آرشیو تاریخی