خرده گزارش
به دنبال تکرار مقتدرانه‌ترین قهرمانی لیگ برتر
یحیی به رکورد 67 امتیاز خودش می‌رسد؟
ایران ورزشی – فصل قبل تیمی را که یحیی گل‌محمدی و کادرش در نیم فصل دوم از کالدرون و همکارانش تحویل گرفتند، به مقتدرانه‌ترین قهرمانی لیگ برتر رسید. سرخ‌ها فصل قبل از 30 بازی، 21 برد، 4 مساوی، 5 باخت، 46 گل زده 17 گل خورده، 29 تفاضل گل و 67 امتیاز در کارنامه خود ثبت کردند.
حالا تیم یحیی که این فصل تمام و کمال در اختیار خودش بوده و با نظر مستقیم خودش بسته شده، در فاصله یک هفته مانده به پایان لیگ بیستم می‌تواند در هفته پایانی با برد مقابل پیکان هم دوباره قهرمان شود هم رکورد امتیازی فصل قبل خودش را تکرار کند تا دوباره با میانگین 23/2 امتیاز از هر بازی که در لیگ 16 تیمی رکورد به حساب می‌آید، جام را مال خود کند.
پرسپولیس فعلاً 18 برد دارد و حتی در صورت پیروزی مقابل پیکان به تعداد برد فصل قبل نخواهد رسید اما تیم امسال فقط یک باخت داشته و حتی در صورت شکست در مسابقه آخر 3 باخت کمتر از تیم فصل قبل خواهد داشت.
تعداد مساوی‌های این فصل هم خیلی بیشتر است و اگر بازی آخر فصل با نتیجه مساوی تمام شود سرخ‌ها این فصل 11 مساوی ثبت خواهند کرد در حالی که فصل قبل فقط 4 بار مساوی کردند.
در آیتم گل زده پرسپولیس الان به اندازه کل فصل قبل یعنی 46 گل زده و با یک گل دیگر از تیم فصل قبل پیش می‌افتد ضمن اینکه سرخ‌ها با گلی که مقابل تراکتور خوردند با 14 گل خورده همچنان بهترین خط دفاع لیگ برتر هستند و فعلاً سه گل کمتر از فصل قبل خورده‌اند.
 
 
پاداش 800 دلاری
مدیران باشگاه پرسپولیس روز بازی با تراکتور در هتل محل اقامت این تیم حاضر شدند و پاداش برد مقابل ماشین سازی را پرداخت کردند. جالب اینکه با توجه به تعطیلی بانک‌ها، پاداش بازیکنان و اعضای کادر فنی به صورت دلاری پرداخت شد و نفرات اصلی و کادر فنی هر کدام 800 دلار گرفتند که تقریباً معادل 20 میلیون تومان می‌شود.
پیش از این مدیران باشگاه پرسپولیس اعلام کرده بودند که برای برد در هر سه بازی آخر نفری 20 میلیون به اعضای تیم خواهند داد و حالا باید به فکر تهیه پاداش برد مقابل تراکتور باشند تا قبل از بازی سرنوشت‌ساز جمعه به اعضای تیم پرداخت کرده و برای برد آخر و قهرمانی شارژ مالی‌شان کنند.
 
 
بدون مصدوم و محروم
چنانچه کمیته انضباطی حکمی درباره حامد لک صادر نکند، پرسپولیس بدون بازیکن محروم به مصاف پیکان خواهد رفت و مثل بازی قبل علی شجاعی و کمال کامیابی‌نیا را به خاطر مصدومیت در اختیار نخواهد داشت ضمن اینکه بازی با تراکتور مصدومی روی دست کادر فنی سرخ‌ها نگذاشت و آسیب دیدگی میلاد سرلک هم برخلاف آنچه ابتدا پیش‌بینی می‌شد، سخت نبود.
 
 
مرور برنامه قهرمانی
پرسپولیس جمعه در هفته پایانی مسابقات باید در ورزشگاه شهدای شهرقدس به مصاف پیکان برود. به همین خاطر دیروز جلسه شورای تأمین استان تهران درباره این مسابقه برگزار شد. با توجه به قهرمانی احتمالی سرخ‌پوشان، در این جلسه هماهنگی‌های لازم درباره نحوه برگزاری جشن قهرمانی و سایر امور مرتبط با این دیدار حساس انجام شد. در قهرمانی‌های قبلی سرخ‌ها طی چهار فصل گذشته مراسم اهدای جام سه بار در تهران و یک بار هم در شهرستان جم برگزار شده بود.