printlogo


کد خبر: 56041تاریخ: 1394/8/25 00:00
تمرین ویژه کی‌روش در گوام
فوتبال با چشمان سیــاه!
دومین روز اقامت ملی‌پوشان در گوام یک روز خاص بود. صبح با جلسه آنالیز آغاز شد و بعد از ظهر نیز تمرین پرفشار در دستور کار قرار گرفت تا تیم ملی در گوام یک روز فوتبالی کامل را پشت سر گذاشته باشد.
ملی‌پوشان صبح روز یکشنبه خود را هم با حضور در جلسه فنی آغاز کردند. در این جلسه که از ساعت 11 صبح آغاز شد، کادر فنی به صورت تئوری و علمی با استفاده از فیلم‌های تهیه شده و آنالیزهای انجام گرفته بازیکنان را با وظایف‌شان در بازی روز سه‌شنبه آشنا کرد.
بعد از تمرین صبح، بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران که برای انجام ششمین دیدار خود در رقابت‌های انتخابی جام جهانی و جام ملتهای آسیا در گوام به سر می‌برند، عصر دیروز (یکشنبه) به وقت محلی دومین جلسه تمرینی خود را برگزار کردند.
بازیکنان تیم ملی پس از صرف ناهار در هتل محل اقامت خود و استراحتی کوتاه، ساعت ۱۵ به محل انجام بازی روز سه‌شنبه رفتند و در این زمین تمرین به مدت ۹۰ دقیقه تمرین کردند.
این تمرین مانند تمرین روز قبل در زمین چمن مصنوعی ورزشگاه برگزار شد. آفتاب تند گوام هم باعث شده بود تا با نظر کادر فنی، بازیکنان با استفاده از واکس زیر چشم‌شان را سیاه کنند تا انعکاس آفتاب در چشم‌شان تا حد زیادی گرفته شود. کارلوس کی‌روش نیز خود برای جلوگیری از انعکاس آفتاب از این راهکار بهره برد. سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از گرم کردن بازیکنان، برنامه ویژه‌ای با توجه به برگزاری بازی روی چمن مصنوعی در تمرین تدارک دید و راه‌های انجام بازی بهتر روی زمین چمن مصنوعی را به بازیکنان دیکته کرد. او قبل از تمرین دقایقی برای بازیکنان صحبت کرد.
کارهای تاکتیکی مورد نظر سرمربی تیم ملی با نظارت دقیق او و کمک دستیارانش انجام گرفت تا بازیکنان ۴۸ ساعت تا پیش از دیدار برابر گوام به آمادگی بیشتری برای انجام این بازی برسند. پس از پایان این تمرین، ملی‌پوشان به استخر آب یخ رفتند تا خستگی این تمرین از بدنهایشان خارج شود.
مسوولان گوامی برگزاری بازی روز سه‌شنبه نیز با توجه به نزدیک بودن انجام این بازی در حال ایجاد شرایط بهتر در برگزاری بازی هستند. بخشی از سکوهای سیمانی که محل ورود دو تیم است به رنگ زرد در آمده و مکان هر یک از میهمانان ویژه این بازی هم روی نیمکت‌های فلزی مشخص شده است. ناظر این بازی هم در اواخر تمرین به زمین بازی آمد و دقایقی با افشین پیروانی، مدیر تیم ملی به گفت‌وگو پرداخت.
هوای گوام حین برگزاری تمرین متغیر بود. در ابتدای تمرین، آفتاب تندی در آسمان گوام دیده می‌شد. پس از دقایقی بارش بارانی تند آغاز شد و پس از آن رنگین کمان زیبایی بر فراز آسمان این شهر به وجود آمد. در اواخر تمرین هم باد خنکی وزیدن گرفت.
سازمان‌های جهانی هواشناسی پیش بینی کرده‌اند که همزمان با برگزاری دیدار روز سه‌شنبه، دمای هوا در گوام به ۳۱ درجه سانتیگراد می‌رسد.
 


Page Generated in 0.0049 sec