printlogo


کد خبر: 56003تاریخ: 1394/8/25 00:00
کدهای رحمان برای افشاگری اتفاقات جام جهانی:
در این جریان‌ها، نه رحمتی مقصر است، نه من


رحمان احمدی بعد از جدایی رحمتی از تیم ملی، به‌عنوان دروازه‌بان اول تیم ملی انتخاب شد و در روزهای سخت تیم ملی در راه جام جهانی توانست با محافظت از دروازه تیم ملی و کلین شیت در سه بازی حساس، یکی از موثرترین بازیکنان در راهیابی به جام جهانی لقب بگیرد. مخصوصاً نمایش احمدی در بازی با کره جنوبی تماشایی بود اما در کمال تعجب علیرضا حقیقی در هر سه بازی جام جهانی درون دروازه تیم ملی ایستاد و در نهایت تیم ملی با قرار گرفتن در رده آخر گروه به کشورمان بازگشت. همان زمان صحبت‌ها و شایعاتی در باره کنار گذاشتن احمدی از دروازه تیم ملی وجود داشت. اما بعد از ماه‌ها حالا احمدی کمی از اتفاقات قبل از حضور در جام جهانی را افشا می‌کند.
 
این فصل زیاد درون دروازه سپاهان نبودی، در این باره صحبت می‌کنی؟
 مسائل کلی از اول فصل وجود داشت و یک شرایطی بود که فرکی تشخیص داد شهاب بازی کند. برای شخص من مهم نبود چه کسی بازی کند بلکه مهم این بود که سپاهان موفق باشد. از اینکه بازی نمی‌کردم به‌عنوان یک بازیکن حرفه‌ای ناراحت بودم اما این تصمیم کادرفنی بود، با این حال قرار بود در جام حذفی من بازی کنم. در نهایت اتفاقاتی افتاد که منجر به جابجایی آقای فرکی و آمدن استیماچ شد. الان هم 2 روز است با این مربی کار می‌کنیم. زمان می‌برد تا استیماچ بتواند تفکراتش را در تیم پیاده کند و امیدوارم هرچه سریع‌‌تر بچه‌ها با تفکرات این مربی اخت شوند تا زودتر به شرایط ایده‌آل برسیم.
مربی جدید را چطور می‌بینی؟
 نمی‌شود با 2 روز کار کردن تشخیص داد که مربی خوب است یا بد. این مورد زمانبر بوده و باید صبر کرد تا مشخص شود اهداف و تاکتیکی که می‌خواهد در تیم پیاده کند، چگونه بوده و این موارد را باید درنظر گرفت. در مجموع با 2 روز کار نمی‌توان گفت مربی استثنایی است یا مربی چیزی نمی‌داند. باید این پروسه را پشت سر گذاشت و سپس در این مورد اظهارنظر کرد.
در مورد جدایی فرکی، از نویدکیا زیاد صحبت می‌شود اما چه اتفاقی افتاد که سرمربی سپاهان ترجیح داد از تیم جدا شود؟
 اینکه عده‌ای توهین کنند، از فصل قبل هم بود. هر زمان چند بازی می‌بردیم از وجود این افراد در تمرینات خبری نبود اما تا مساوی می‌کردیم یا می‌باختیم، سروکله این عده پیدا می‌شد. این عده می‌خواستند به سپاهان ضربه بزنند و فرقی هم نمی‌کند که فرکی سرمربی باشد یا هر فرد دیگری. برایشان مهم نبود چه کسی هست یا نیست.
این اتفاقات برای برگشتن محرم نبود؟
 خیر. محرم هم برگشت و فرکی هم دیگر نبود اما توهین‌ها ادامه پیدا کرد. پس فرقی نکرد. نمی‌توان گفت محرم بهانه بود. اگر این طور بود، چرا باز هم توهین کردند؟ مطمئن باشید جلوتر هم برویم باز هم این افراد هستند و این کارها را ادامه می‌دهند.
شایعاتی این روزها مطرح شده که به واسطه رفاقت با بنگر و نورمحمدی احتمالاً به پرسپولیس بپیوندید. در این مورد نام شما این روزها در صدر اخبار قرار دارد.
 خیلی واضح و روشن بگویم که از باشگاه پرسپولیس هیچ مسوول یا کادرفنی یا بازیکنی با من تماس نگرفته است. من و محسن بنگر از شموشک نوشهر با هم رفیق هستیم و رفت و آمد خانوادگی داریم اما این دلیل نمی‌شود که او به من زنگ زده باشد و بگوید به پرسپولیس بیا. به هیچ عنوان این موضوع صحت ندارد و کذب محض است. هیچ شخصی از پرسپولیس تا این لحظه با بنده برای پیوستن به این تیم تماسی نگرفته است. در ضمن من بازیکن سپاهان هستم و با این باشگاه قرارداد دارم و به قراردادم هم پایبندم. اگر باشگاهی من را می‌خواهد باید با باشگاه مذاکره کند.
در خصوص اتفاقاتی که این روزها در خصوص دروازه تیم ملی می‌افتد چه نظری داری؟ عده‌ای اعتقاد دارند که شاید اگر کی‌روش کمی به تو اعتماد می‌کرد، این حق تو بود که در جام جهانی هم بازی کنی؟
 من جام جهانی رفتم اما این پروسه‌ای که قرار بود از تیم ملی فاصله بگیرم یک پروسه‌ای بود که با زمان خداحافظی رحمتی با تیم ملی همزمان شد و این پروسه از همان زمان یا قبل‌تر استارت خورده بود تا اتفاقاتی بیفتد.
یعنی چه؟ چه پروسه و توسط چه کسی قرار بود اجرا شود؟
 مسائلی هست که نمی‌خواهم الان باز کنم چون اگر این اتفاق بیفتد باید یکسری برای همیشه کنار بروند. فقط می‌توانم بگویم که در جریانات اخیر نه مهدی رحمتی مقصر است و نه من. فقط همین را بگویم که پس از بازی ایران و کره‌جنوبی برخی به اتاقشان رفتند و برای رسیدن به خواسته‌هایشان نقشه کشیدند و جلسه‌ای ترتیب دادند. همین را بنویسید آن کسی که باید، خودش می‌فهمد.
نقشه به چه منظوری؟
 برای اینکه خواسته‌هایشان عملی شود.
یعنی برای جدایی شما از تیم ملی نقشه کشیده بودند؟
 خیر. برای اینکه در تیم ملی بازی کنند نه برای اینکه من کنار بروم.
در چه پستی؟
 بالاخره... اگر مساله را باز نکنم بهتر است و اگر همین را بنویسید، طرف خودش متوجه خواهد شد. بنویسید تا طرف فکر نکند ما نفهم بودیم و از اتفاقات خبر نداشتیم.
یعنی کی‌روش تحت تاثیر تصمیمات دیگران بوده؟
 البته بحث کی‌روش نیست و بحث مسائل دیگر است. من با کی‌روش مشکلی ندارم. این مربی در چند بازی سنگینی که پشت سر گذاشتیم به من خیلی کمک کرد و خدا را شکر من هم توانستم وظیفه‌ام را به خوبی پشت سر بگذارم.
از کی‌روش ناراحتی؟
 ناراحت هستم. چرا نباشم؟ اما هرچه بوده تمام شده. فقط امیدوارم تیم ملی بتواند با این جوانگرایی که کرده دوباره به جام جهانی برسد.
نمی‌خواهی این مسائل را باز کنی؟
 اگر می‌خواستم مطمئن باشید واضح می‌گفتم و صلاح نیست الان در این خصوص صحبت کنم. این موضوع خیلی مهم است اما فعلا بازگو نمی‌کنم و مسائل را پیش خودم نگه می‌دارم اما فکر نکنند ما چیزی نمی‌دانیم و از مسائل بی اطلاع هستیم.
قطعاً این فرد مسوول فدراسیون یا کادرفنی نبوده و منظورت بازیکن تیم ملی بوده؟
 بله؛ بازیکن بود. من به مسوول و کادرفنی کاری ندارم. بازیکنی بود که پس از بازی با کره‌جنوبی بلافاصله که به هتل رسیدیم جلسه‌ای را در اتاق خودش با حضور دو بازیکن دیگر گذاشت تا نقشه‌اش را عملی کند و به خواسته‌اش برسد.
منظورتان گلر اول این روزهای تیم ملی است؟
 من دیگر در این مورد صحبتی ندارم. همین قدر که گفتم کافی است.


Page Generated in 0.0035 sec