printlogo


کد خبر: 265229تاریخ: 1401/11/5 00:00
خبر

اتفاق مهم برای هافبک تیم ملی
احمد نور و الاهلی قهرمان نیم فصل
در هفته پایانی نیم فصل نخست رقابت‌های ادنوک لیگ امارات، شباب الاهلی در استادیوم خانگی عجمان میهمان این تیم بود و توانست با نتیجه سه بر یک به پیروزی برسد.
این بازی با یک شوک عجیب به عجمان آغاز شد. محمد اسماعیل به‌دلیل ارتکاب خطای خشن به روی ولید عباس، در همان ثانیه 25 با دریافت کارت قرمز مستقیم از زمین بازی اخراج شد تا میزبان در تمام طول بازی، با یک یار کمتر بازی کند.
با این حال، تیم 10نفره عجمان توانست توسط فراس بالعربی به گل نخست بازی دست پیدا کند. الاهلی در دقیقه 12+45 صاحب یک ضربه پنالتی شد و توانست توسط کارتابیا به گل دست پیدا کند.
در دقیقه 63 عبدالرحمن راکان با یک ضربه سر عجیب، دروازه خودی را باز کرد تا شباب الاهلی از میزبان 10 نفره‌اش پیش بیفتد. گیلرمه بالا وینگر برزیلی الاهلی در دقیقه 74 تیر خلاص را بر پیکر عجمان وارد کرد و از گوشه محوطه جریمه، با شلیکی استثنایی توپ را به تور دروازه حریف چسباند و گل سوم را به ثمر رساند تا الاهلی با نتیجه سه بر یک برنده این بازی شود.
احمد نوراللهی بازیکن ایرانی الاهلی 88 دقیقه در ترکیب تیمش حضور داشت و جای خودش را به عید خمیس داد. با این پیروزی، الاهلی ضمن صعود به صدر جدول، به‌عنوان قهرمان نیم فصل نخست لیگ امارات شناخته شد.
 

با مقایسه گل‌های زده و دستمزد دریافتی
آمار طارمی بهتر از امباپه
با احتساب دستمزد دریافتی، مهدی طارمی بالاتر از کیلیان امباپه بهترین آمار را در لیگ قهرمانان دارد. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط سامبافوت، مهاجم ایرانی پورتو در مرحله گروهی پنج گل به ثمر رساند که با مقایسه تعداد شوت‌های دقیق و آمار، دستمزد او به ازای هر گل حدود 344 هزار یورو می‌شود. از سوی دیگر امباپه به‌عنوان مهاجمی که بیشترین دستمزد را دریافت می‌کند، بیشترین گل‌ها را هم به ثمر رسانده است. ملی‌پوش فرانسوی 7 گل به ثمر رسانده که یکی از آنها مقابل بنفیکا با پنالتی وارد دروازه حریف شد. همچنین با توجه به دستمزد‌ امباپه، هر گل او نزدیک به 13 میلیون یورو هزینه داشته است.
گفتنی است پورتو در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا 12 امتیاز کسب کرد و بالاتر از تیم‌های کلوب بروژ، لورکوزن و اتلتیکو مادرید به‌عنوان تیم صدرنشین راهی مرحله حذفی چمپیونزلیگ شد. آنها حدود یک ماه دیگر در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات به مصاف اینتر خواهند رفت و قطعاً سرجیو کونسیسائو برای صعود حساب ویژه‌ای روی درخشش مهاجم ایرانی خود باز کرده است. طارمی که این روزها با پیشنهاد تمدید قرارداد از سوی باشگاه پورتو مواجه شده، در نزدیکی توافق با آنها قرار دارد و احتمالاً همین روزها پای کاغذی را امضا می‌کند که حکم به ادامه حضورش در لیگ پرتغال می‌دهد.
 


Page Generated in 0.0036 sec