printlogo


کد خبر: 260589تاریخ: 1401/9/3 00:00
خبرهری کین غایب احتمالی انگلیس
پورعلی‌گنجی، امریکا را خوشحال کرد!
در شرایطی که تیم ملی انگلیس توانست با پیروزی پر گل 6 بر 2 برابر ایران، برای سایر رقبا خط و نشان بکشد، اکنون خبر مصدومیت کاپیتان سه شیرها و احتمال غیبت او در بازی بعدی، باعث نگرانی هواداران تیم ملی این کشور شده است. در همان ابتدای نیمه دوم دیدار میان ایران و انگلیس و در دقیقه 48 بود که هری کین با یک حرکت در عرض، قصد دور زدن مدافعان تیم ملی را داشت و در این امر نیز موفق بود و در شرایطی که پشت محوطه جریمه فرصت خوبی برای شوتزنی داشت، با تکل مرتضی پورعلی‌گنجی روی زمین افتاد.
 کاپیتان انگلیس که از درد مچ پا به خود می‌پیچید، روی زمین افتاده بود و هم‌تیمی‌های او نیز بالای سرش حاضر شدند.
 در شرایطی که تصور می‌شد با توجه به اختلاف 3 گله و نگرانی از مصدومیت احتمالی، هری کین تعویض شود، اما او تا دقیقه 79 در زمین ماند و یک پاس گل دیگر نیز داد.  حالا از اردوی انگلیس خبر می‌رسد که هری کین هنوز احساس درد دارد و روز گذشته آزمایشات و اسکن‌های لازم از پای این بازیکن به عمل آمده و گرت ساوت‌گیت در انتظار اعلام نظر کادرپزشکی درباره وضعیت سلامتی هری کین است تا از او مقابل امریکا استفاده کند.


با 7 بازی در جام جهانی
رکورد تاریخی حاجی و جهانبخش
احسان حاجی‌صفی و علیرضا جهانبخش در دو جام جهانی قبلی هم مثل این دوره، یکی از انتخاب‌های کی‌روش بودند. آنها در هر شش بازی (دور گروهی جام‌های جهانی 2014 و 2018) به میدان رفتند تا از نظر تعداد بازی در این تورنمنت با رکورد مهدی مهدوی‌کیا و آندرانیک تیموریان برابری کنند.
احسان و علیرضا مقابل انگلیس در ترکیب اصلی قرار گرفتند تا با رساندن شمار بازی‌های خود به 7، از دو ستاره قدیمی تیم ملی سبقت گرفته و به تنهایی صاحب رکورد شوند.
این دو در شروع رکورد تاریخی هستند که در بازی تلخ مقابل انگلیس به دست آمد. حاجی‌صفی و جهانبخش اگر در دو بازی بعدی ایران مقابل ولز و امریکا نیز به میدان بروند، با 9 بازی در جام جهانی، دست‌نیافتنی‌تر شده و حداقل برای چهار سال، عنوان بیشترین تعداد بازی در تاریخ معتبرترین تورنمنت فوتبالی دنیا را به‌صورت مشترک در اختیار خواهند داشت.  البته این احتمال هم وجود دارد که طی این دو مسابقه، به یکی از این دو بازی نرسد تا عنوان یاد شده به تنهایی نصیب نفر دیگر شود. این دو بازیکن که جزو بازیکنان باتجربه تیم ملی نیز محسوب می‌شوند و به ترتیب کاپیتان‌های اول و سوم نیز هستند، نقش پررنگی در بازگشت آرامش به اردوی تیم ملی، بخصوص بعد از شکست سنگین مقابل انگلیس دارند.
 


Page Generated in 0.0041 sec