printlogo


کد خبر: 255892تاریخ: 1401/6/31 00:00
گزارش

دعوت شه‌بخش به اردو
غایب در قهرمانی آسیا


لیست تیم ملی بوکس ایران بدون حضور ملی‌پوشان عنواندار در آسیا و جهان اعلام شد. با تصمیم کادرفنی تیم ملی بوکس دور جدید تمرینات ملی‌پوشان با حضور ۳۹ مشتزن، از روز جمعه یک مهر ۱۴۰۱ آغاز می‌شود تا شاگردان علیرضا استکی خود را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ اردن آماده کنند. شاگردان استکی پیش از این یک اردوی مشترک ۱۰ روزه را با تیم ملی هند در تهران برگزار کرده بودند. در بین اسامی نفرات دعوت شده به اردو نام دانیال شه‌بخش هم دیده می‌شود. این در حالی است که دانیال به دلیل حضورش در لیگ نیمه حرفه‌ای غایب بزرگ تیم ملی بوکس در قهرمانی آسیا نام گرفته است. مسابقات انتخابی درون اردویی برای مشخص شدن ترکیب تیم ملی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ اردن نیز در هفته آینده برگزار می‌شود.

لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی
شروع و پایان در دو ماه


رئیس سازمان لیگ کشتی از آغاز لیگ برتر در هفته دوم مهر ماه خبر داد. مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی در حضور نمایندگان باشگاه‌های شرکت‌کننده و علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی برگزار شد. در حالی ‌که پیش از این هفتم مهر ماه به‌عنوان زمان آغاز این مسابقات عنوان شده بود، در ابتدای مراسم حمید یاری رئیس سازمان لیگ از استارت مسابقات لیگ برتر از هفته دوم مهر ماه خبر داد و در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقات لیگ دسته اول گفت: «لیگ دسته اول ما برگزار شد و 33 تیم در آن شرکت کردند و از 17 استان نماینده داشتیم. رقابت‌ها چهارم شهریور تمام شد و لیگ برتر با توجه به فشردگی زمان تا نیمه آذر تمام می‌شود، چون جام جهانی و اردوهای ملی را در پیش داریم. لیگ برتر با 8 تیم آزاد و 9 تیم فرنگی برگزار می‌شود.»
 
برزگر: نخودی و تیلور بی‌برنامه بودند
با این وضع کشتی دنیا تا المپیک می‌درخشیم


منصور برزگر اعتقاد دارد که کشتی آزاد ایران بعد از موفقیت در اسلو در باد آن خوابید و این وضعیت در خصوص وزن ۸۶ کیلوگرم کاملاً به چشم آمده است. سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به نتایج تیم ملی گفت: «با این شرایطی که در دنیا حاکم است، ما می‌توانیم سال‌ها بر کشتی جهان حکومت کنیم و امروز این شرایط برای کشتی ما مهیاست چون همین تیم امریکا هم پا به سن گذاشته و ما تیم جوانی داریم. سنگین وزن ترک هم آنچنان حریفی نیست و راحت می‌شد او را برد. میانگین سنی تیم ما خیلی مناسب است و می‌توانیم به درخشش خود تا المپیک ادامه دهیم. من فکر می‌کنم تیم ما بسیار تیم خوب و پرانرژی‌ بود. با این شرایط کشتی دنیا که من دیدم باید بهتر نتیجه بگیریم. حالا یا آنها ضعیف شده‌اند و یا اینکه ما خیلی قوی شده‌ایم.» سرمربی پیشین تیم ملی آزاد در مورد چرایی شکست حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور امریکایی گفت: «وقتی تیم‌های امریکا، روسیه و ژاپن به مسابقات می‌آیند همیشه یک گروه آنالیز دارند، نه فقط برای مسابقاتی که در پیش هست، بلکه آنالیز آنها برای مسابقات بعدی است. یک آنالیز هم برای همین مسابقه دارند، اصل قضیه این است که ما بعد از المپیک آمدیم یک مسابقه دادیم و برنده شدیم؛ در باد آن زیاد خوابیدیم بخصوص در وزن 86 کیلو. حسن یزدانی در این دوره در حد آن انتظاری که داشتیم نشان نداد.»
 


Page Generated in 0.0041 sec