printlogo


کد خبر: 255864تاریخ: 1401/6/31 00:00
عادل باز هم گل طلایی زد


در روزهایی که خلأ عادل فردوسی‌پور در سازمان صداوسیما به شدت احساس می‌شود، برنامه‌ای به جای برنامه نود کنداکتور دوشنبه شب‌های شبکه سه را پر کرده که کیلومترها با خواست، ذائقه و علاقه مردم فاصله دارد. برنامه‌ای که برای تأمین نظر مدیران شبکه ساخته می‌شود  نه نظر فوتبالدوستان و مردم ایران.
برنامه نود سال‌ها با فاصله‌ای معنادار بهترین برنامه سازمان صداوسیما می‌شد اما فوتبال برتر به اعتراف مدیران ارتباطات مردمی این رسانه حتی از راز بقا هم بینندگان کمتری دارد؛ آنقدر بی اقبال که آمار مخاطبان برخی سریال‌های تکراری سال‌های گذشته هم به مراتب از این برنامه بیشتر است.
حالا دیگر عادل فردوسی‌پور به یقین رسیده که تا این مدیران باشند، راهی به شبکه محبوبش نخواهد یافت و برنامه نود را فعلاً باید به بایگانی ذهنش بسپرد.
اما برای فردی مانند عادل سخت است کنار جوی بنشیند و گذر عمر ببیند. او با سایت جدید سعی می‌کند بخشی از نیازهای ذهنی خود و مخاطبانش را تأمین کند. عادل یک عاشق دوآتشه و واقعی فوتبال است و تعداد افرادی که در جامعه مانند او زندگی را در توپ گرد فوتبال  جستجو‌ می‌کنند، کم نیستند.
او با درک درست از این عطش تمام نشدنی سعی می‌کند همان خوراکی را آماده کند که فوتبالدوستان منتظر بلعش هستند.
گفت‌و‌گوهای عادل (که هوشمندانه در ابتدای شب سه‌شنبه یعنی زمان آغاز برنامه نود منتشر می‌کند) دقیقاً همان پارامترهایی را دارد که مخاطب می‌خواهد؛ شجاعت در پرسش و در نظر گرفتن نیاز و نظر مخاطب عادل را به چهره‌ای خاص  تبدیل کرده. پرسش‌ها دقیقاً همان چیزی است که اگر مخاطب رودرروی سوژه مصاحبه نشسته باشد، می‌پرسد.
این درک درست به عادل کمک کرده و می‌کند تا همواره برنامه‌ای محبوب بسازد. برنامه‌ای که بر پیشانی سازمان صدا و سیما می‌درخشید و حالا جایگاهی درخور در فضای مجازی دارد.
گفت‌و‌گوی عادل با کارلوس کی‌روش یک بار دیگر هوش رسانه‌ای‌اش را به چشم آورد. نخست اینکه با فردی گفت‌و‌گو کرد که همه رسانه‌های ورزشی ایران تشنه مصاحبه با او بودند. حضور پرشمار خبرنگاران و تصویربرداران و عکاسان در فرودگاه در اولین تمرین تیم ملی نشان داد برخلاف دراگان اسکوچیچ، کارلوس کی‌روش، عنصری بسیار جذاب و مهم برای رسانه‌هاست و عادل فردوسی‌پور با صید مرد پرتغالی نشان داد چه اعتباری در این زمینه دارد. همین نکته، شیوه طراحی و سوال‌های سخت بود که کی‌روش البته خود را آماده پاسخ به آنها کرده بود. حتی بازی تلخ با ژاپن.
عادل با این گفت‌و‌گوی طولانی و چند وجهی باز هم گل طلایی زد و جایگاه خود را برای چندمین بار به مدیرانی نشان داد که به‌دلیل وجاهت  و محبوبیت بالای این مجری قدرتمند، تصمیم به حذفش گرفتند.

 


Page Generated in 0.0034 sec