printlogo


کد خبر: 248850تاریخ: 1401/4/2 00:00
واکنش شجاع به شکایت پرسپولیس از او به فیفا:
3 میلیارد طلبکارم، شکایت هم می‌کنند؟

دو سال از جدایی شجاع خلیل‌زاده از پرسپولیس می‌گذرد و تازه این باشگاه به فکر افتاده که باید به خاطر فسخ قرارداد او به فیفا شکایت کند. شجاع در دوره مدیریت رسول‌پناه با سر و صدا و جنجال فراوان قراردادش را فسخ کرد و به الریان قطر پیوست. همان زمان گفته شد فسخ قرارداد این بازیکن غیر قانونی بوده اما در اتفاقی عجیب باشگاه پرسپولیس به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال خودمان شکایت کرد که طبیعتاً این شکایت به جایی نرسید.
حالا و با تغییراتی که در بخش معاونت حقوقی باشگاه پرسپولیس صورت گرفته این باشگاه قصد دارد با تنظیم لایحه‌ای به فیفا شکایت کند و احتمالاً این اتفاق امروز و فردا رخ خواهد داد. در صورتی که درخواست باشگاه پرسپولیس مورد قبول دادگاه فیفا قرار بگیرد و کمیته تعیین وضعیت این نهاد به سود سرخپوشان حکم دهد، شجاع باید غرامت 400 هزار دلاری را بپردازد.
اما شجاع خلیل‌زاده واکنش تندی به این خبر نشان داد و در مصاحبه‌ای گفت: من «سه میلیارد تومان از باشگاه پرسپولیس طلب دارم و حالا آنها مدعی شدند که می‌خواهند شکایت کنند؟ من بیش از سه سال در این تیم زحمت کشیدم و در نهایت هم در حالی از پرسپولیس جدا شدم که سه میلیارد از پولم را نگرفتم و شکایتی هم نداشتم. حالا چطور می‌خواهند شکایت کنند؟ متأسفانه هر وکیلی که به باشگاه پرسپولیس می‌آید از این تزها می‌دهد! من با اینکه از پرسپولیس طلب داشتم، ولی به احترام باشگاه و هواداران هیچ حرفی در این مورد نزدم، ولی آنها دو سال است که مدام از من شکایت صحبت می‌کنند.» او ادامه داد: «من ۱۰ بار به باشگاه زنگ زدم که صحبت کنم، ولی موفق نشدم. من حاضرم نیمی از طلبم را ببخشم، ولی جالب اینجاست که آنها می‌خواهند شکایت کنند. متأسفانه برخی در باشگاه می‌خواهند من را برابر هواداران قرار دهند و زمانی هم که از پرسپولیس جدا شدم مشابه چنین رفتارهایی وجود داشت تا مرا برابر هواداران قرار دهند.»
خلیل‌زاده با اشاره به شرایط مالی قراردادش در سال‌هایی که در پرسپولیس حضور داشت، گفت: «من سه سال برای پرسپولیس مجانی بازی کردم و از باشگاه پرسپولیس می‌خواهم که قراردادم را منتشر کند تا مردم هم در این زمینه قضاوت کنند. قرارداد سال اول من یک میلیارد، سال دوم یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون و سال سوم دو میلیارد تومان بود. شما این مبلغ را جمع بزنید و ببینید چقدر می‌شود. این مبلغ برای سه سال چهار و نیم میلیارد می‌شود و جالب اینجاست در حالی از پرسپولیس جدا شدم که سه میلیارد طلب داشتم. اگر جدایی من غیرقانونی بود چطور سه میلیارد از این باشگاه طلب داشتم؟»
مدافع سابق پرسپولیس افزود: «اگر من غیرقانونی جدا شده بودم پرسپولیس صد بار از من شکایت کرده بود. باز هم می‌گویم که باشگاه قرارداد مرا ببیند و همه می‌توانند در این زمینه قضاوت کنند. همان موقع که در پرسپولیس بازی می‌کردم یک بازیکن اندازه سه سال من پول گرفت، ولی من حرفی نزدم. همیشه سرم در کار خودم بود و با افتخار هم پیراهن پرسپولیس را بر تن کردم. الان هم گفتم که حاضرم نیمی از طلبم را ببخشم. کدام بازیکن به راحتی این کار را می‌کند؟ من اینطور صحبت می‌کنم، ولی آقایان دنبال شکایت هستند. اگر آنها می‌خواهند این‌گونه اقدام کنند من هم برای گرفتن طلبم اقدام می‌کنم.»

 


Page Generated in 0.0034 sec