printlogo


کد خبر: 248836تاریخ: 1401/4/2 00:00
گالتیه، مربی جدید پاری سن ژرمن:
بله، من با بقیه فرق دارم!

پاری سن ژرمن به‌زودی کریستوف گالتیه، مربی نیس را به‌عنوان مربی جدید خود معرفی خواهد کرد. مائوریسیو پوچتینو قرار است از این باشگاه جدا شود. آنها البته باید با پوچتینو به توافق برسند.
این مربی برای آنها لیگ یک، جام حذفی و سوپرجام را فتح کرد، اما شکست مقابل رئال مادرید در لیگ قهرمانان سرنوشت او را مشخص کرد. از سوی دیگر، پاریسی‌ها 10 میلیون یورو برای جذب گالتیه به نیس می‌پردازند.
گالتیه آماری عالی در فوتبال فرانسه دارد. او در سال 2009 مربی سن‌اتین شد که در خطر سقوط بود، ولی آنها را در لیگ نگه داشت و در سال 2013 هم اولین قهرمانی‌شان در 32 سال را با فتح جام اتحادیه به دست آورد.
او سپس در سال 2017 مربی لیل شد، تیمی که در رده هجدهم بود. لیل فصل بعد دوم شد و در سال 2021 هم با عبور از پاری سن ژرمن، برای اولین بار در ده سال، قهرمان لیگ شد. گالتیه در فصل اخیر با نیس در رده پنجم جدول قرار گرفت. آنها فصل قبل نهم شده بودند.
این مربی را همه در فوتبال، بویژه در فرانسه قبول دارند. او می‌تواند تیم‌هایی که عملکردی پایین‌تر از سطحشان دارند را پیشرفت دهد. حتی خود گالتیه هم گفته با بقیه فرق دارد: «اینکه از قهرمان فرانسه به نیس بروید، یقیناً چالش‌برانگیز است. اما من می‌دانستم که چه می‌خواهم و به کجا می‌روم. شاید من مربی خاصی هستم و مانند دیگران نیستم.»
پیر- امریک اوبامیانگ می‌گوید: «گالتیه به من اعتماد کرد. کمتر کسی حاضر می‌شد در آن هنگام این کار را بکند. بعد از آن بود که شناخته شدم. او به من قدرت آن را داد که در خود تحول ایجاد کنم.»
ژوزه فونته هم می‌گوید: «راستش را بگویم، چیزی که کریستوف گالتیه از یک مدافع میانی در بازیسازی می‌خواهد من را تا حدی بهت‌زده کرد.» دانته هم درباره او اعتقاد دارد: «او دقیقاً می‌داند چه می‌خواهد و در کسری از ثانیه درمی‌یابد که چرا روشش کار می‌کند یا کار نمی‌کند.»
هنگامی که او در لیل بود، مربیانی مانند ژوزه مورینیو، کارلو آنچلوتی و توماس توخل از کارش تعریف کردند. توخل در سال‌های 2018 تا 2020 که در پی‌اس‌جی بود، با گالتیه رودررو می‌شد. او یک بار گفت: «گالتیه در مربیگری بسیار قدرتمند است. من احترام بسیاری برای تیم او قائل هستم.»
مورینیو هم یک بار گفت: «شاید بقیه بهتر باشند؛ من نمی‌دانم. اما به نظرم گالتیه مربی سال است. او تیمش را به لیگ قهرمانان برد، کیفیت فوتبال او عالی است و بازیکنان جوان را پرورش می‌دهد... . به نظرم مالکان لیل خوشحال هستند چون بازیکنانی دارند که با قیمت بالا بفروشند.»
آنچلوتی هم یک دهه پیش مربی پی‌اس‌جی بود و درباره گالتیه و سن‌اتین گفت: «تیم او همیشه با کیفیت بازی می‌کند و سازمان‌دهی خود را نشان می‌دهد.»

 


Page Generated in 0.0033 sec