printlogo


کد خبر: 246661تاریخ: 1401/2/24 00:00
رضاوند آماده علیه هافبک‌های استقلال

یادداشت
آرمن ساروخانیان  
 
رضاوند که در نیم ‌فصل از استقلال جدا شد و به فولاد پیوست، امشب برای اولین بار مقابل تیم سابقش می‌ایستد. آرش از این جدایی چندان خوشحال نبود، ولی حضور در فولاد کمک کرد که دوباره به بازیکن مؤثری تبدیل شود.
رضاوند فصل گذشته یکی از سه هافبک میانی استقلال بود، ولی با تغییر سیستم بازی این تیم در لیگ بیست و یکم به تدریج نیمکت‌نشین شد. وقتی استقلال خواهان جذب صالح حردانی از فولاد بود، نکونام برای معاوضه نام آقاسی و رضاوند را مطرح کرد و مجیدی با جدایی هافبکش مخالفت نکرد، هرچند تأکید داشت که او به صورت قرضی جدا شده و در آینده می‌تواند دوباره به استقلال برگردد.
آمار هم نشان می‌دهد که این انتقال به نفع رضاوند بود. او در یازده بازی برای استقلال فقط یک پاس گل داشت تا در هفته‌های پایانی از ترکیب خارج شود، ولی از هفته هفدهم و انتقال به فولاد در هر ده بازی این تیم به میدان رفته، سه گل زده و یک پاس گل داده است. او در لیگ قهرمانان هم پنج بار برای فولاد بازی کرد و مهره مهمی در ترکیب تیم نکونام بود.
فولاد اصرار زیادی به پرس حریف در میانه زمین دارد و رضاوند که توپگیر قهاری است، در این تاکتیک خیلی خوب جا افتاده. در بازی برگشت با الغرافه، تکل خوب آرش بود که مالکیت را به فولاد رساند و این تیم در ادامه این حرکت توانست تک گل بازی را بزند. نکونام در چیدمان 1-3-2-4 فولاد از رضاوند به عنوان هافبک پشت مهاجم و گوش راست استفاده می‌کند و روی دوندگی و پاس‌های آخر او حساب باز کرده. بازی امشب رضاوند مقابل همبازیان سابقش یکی از نکات جذاب این بازی است. نمایش خوب او شاید بازگشتش به جمع آبی‌پوشان را تسریع کند.

Page Generated in 0.0038 sec