printlogo


کد خبر: 246627تاریخ: 1401/2/24 00:00
تعویق بازی‌های آسیایی را باید به یک فرصت تبدیل کنیم
سجادی: توصیه کردیم ورزش گران نشود

حمید سجادی، وزیر ورزش در حاشیه مسابقات دوی صحرانوردی پیشکسوتان، به وضعیت دوومیدانی اشاره و تأکید می‌کند که شرایط امروز، حق این رشته نیست.
او که خود دوومیدانی‌کار بوده، می‌گوید: «صحبت‌هایی که پیشکسوتان مطرح می‌کنند حاکی از این است که این رشته خیلی جای کار دارد. متأسفانه اتفاقاتی افتاده که باعث نگرانی پیشکسوتان شده است و باید رسیدگی شود. با رئیس فدراسیون بارها جلسه داشتیم، نکاتی را هم گفته‌ام. در این جلسات در مورد توسعه، وضعیت پیست‌ها، امکانات دوندگان و حتی از کفش میخی و البسه صحبت شده است. آنها فضای تمرینی مناسب می‌خواهند، اکثر فضاهای دوومیدانی دیگر فرسوده شده‌اند.» او ادامه می‌دهد: «آنها از کیفیت و کمیت دوومیدانی ناراضی‌اند، حرف دل آنها را می‌دانم. اما بین کمال مطلوب و وضعیت فعلی همیشه فاصله هست. باید بتوانیم فاصله‌ها را کم کنیم.»
وزیر ورزش در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع تعویق بازی‌های آسیایی واکنش نشان می‌دهد و می‌گوید: «فدراسیون‌ها برای این بازی‌ها برنامه‌ریزی کرده بودند، بنابراین کسی از شنیدن این خبر خوشحال نشده است. با این حال ما باید این تعویق را به فرصت تبدیل کنیم. مثل دوومیدانی باید برای این مسابقات دورخیز خوبی کنیم و تیک آف و در نهایت نمایش خوب برای مسابقه داشته باشیم.»
وزیر ورزش و جوانان همچنین در محل برگزاری رقابت‌های ریس قهرمانی کشور حاضر می‌شود و در رابطه با این رشته مواردی را مطرح می‌کند. او از توصیه‌اش برای گران نشدن ورزش می‌گوید: «علاقه‌مند بودیم که ورزش در کشور گران نشود و به شرکت توسعه و نگهداری، توصیه و تأکید داشتیم که مراقب تعرفه‌ها باشند. آنجایی که دست ما است با تمام وجود سعی می‌کنیم تعرفه‌ها گران نشود و از بخش خصوصی هم خواهش کردیم که اگر قرار است افزایش تعرفه داشته باشد، در حد معقول باشد. تمام سعی ما این است که ورزش امسال گران نشود، بویژه اماکن دولتی که تحت اختیار خودمان است و به شرکت توسعه گفته‌ایم که ورودی مجموعه انقلاب را به هیچ عنوان گران نکنند.»

Page Generated in 0.0037 sec