printlogo


کد خبر: 246623تاریخ: 1401/2/24 00:00
خبر

استقلال پدیده‌اش را از دست نمی‌دهد
حسین‌زاده فروشی نیست
 در ابتدای فصل وقتی بازیکن جوانی به‌نام امیرحسین حسین‌زاده برای استقلال وارد زمین می‌شد و در ترکیب ثابت هم قرار می‌گرفت، عده‌ای با تعجب به این حرکت فرهاد مجیدی نگاه می‌کردند و معتقد بودند حسین‌زاده به خاطر سن و سال و تجربه پایین خود شاید نتواند فضای حضور در تیم بزرگی همچون استقلال را هضم کند ولی تلاش این بازیکن، اعتماد کادرفنی و البته شاید هم برگزاری دیدارهای نیم‌فصل اول بدون حضور تماشاگران موجب شد حسین‌زاده هفته به هفته بهتر شود و نه تنها در استقلال جایگاه خوبی به دست آورد بلکه مورد توجه دراگان اسکوچیچ هم قرار بگیرد.
حالا امیرحسین یکی از بازیکنان مؤثر استقلال به حساب می‌آید و از همین حالا زمزمه‌هایی پیرامون تمایل تیم‌های عربی برای جذب او شنیده می‌شود ولی مدیران و مربیان استقلال تأکید دارند اصلاً با چنین کاری موافقت نخواهند کرد و حسین‌زاده را نمی‌فروشند چون روی این بازیکن برای فصل آینده هم حساب باز کرده‌اند.
شاید امیرحسین حسین‌زاده با پیوستن به تیم‌های خارجی در این مقطع دستمزد خوبی به دست آورد ولی بیم آن می‌رود که به سرنوشت مهدی قایدی دچار شده و از نظر فنی عقب بیفتد و موقعیت در عرصه ملی را هم از دست بدهد.
 
استراتژی فرهاد مجیدی برای فصل آینده
سراغ بازیکن بالای ۲۷ سال نمی رویم
شرایط استقلال به گونه‌ای است که فرهاد مجیدی به احتمال فراوان فصل آینده هم هدایت این تیم را برعهده خواهد گرفت مگر اینکه خود این مربی بنابر دلایلی ترجیح دهد دیگر در جمع آبی‌ها باقی نماند و راهی تیم دیگری شود.
 اگر مجیدی همچنان در استقلال بماند، دقیقاً مانند فصل گذشته تمام امور مرتبط با یار‌گیری مستقیم زیر نظر خودش انجام می‌شود و استراتژی آن نیز از همین حالا تا حد زیادی مشخص شده است. سرمربی استقلال اصلاً نمی‌خواهد غیر از یک یا حداکثر دو بازیکن که شاید به واسطه شاخص بودن و توانایی‌های بالای آنها بتوان از کنار سن آنها عبور کرد، در سایر موارد مهره‌هایی را جذب کند که بالای ۲۷ سال باشند چون می‌خواهد روند جوانگرایی در تیمش را ادامه دهد و با این کار شادابی و طراوت بیشتری به استقلال تزریق کند. فرهاد در این فصل نشان داده که از میدان دادن به بازیکنان جوان اصلاً واهمه‌ای ندارد. علیرضا رضایی و امیرحسین حسین‌زاده نمونه‌های بارز تمایل سرمربی استقلال به استفاده از مهره‌های جوان هستند که اتفاقاً امتحان خوبی هم پس داده‌اند.
 
هواداران استقلال به هدف‌شان نرسیدند 
 اگرچه فولاد خوزستان در شهر اهواز تیم پرطرفداری محسوب می‌شود و با توجه به رقابت موجود، قطعاً هواداران پرسپولیس هم در مسابقه امشب هوادار این تیم خواهند بود ولی استقلال از بابت داشتن طرفدار در این استان بی‌نیاز است و خوزستان همواره به عنوان خانه دوم استقلالی‌ها شناخته می‌شود. به همین دلیل هواداران استقلال از سراسر استان خوزستان می‌خواستند امشب با حضور در ورزشگاه شهدای فولاد به این تیم جهت رسیدن به عنوان قهرمانی تا  سر حد امکان کمک کنند چون شرایط جدول به گونه‌ای است که اگر استقلال بتواند در اهواز پیروز شود عملاً قهرمانی خود در لیگ برتر را تا حد بسیار زیادی قطعی می‌کند و دیگر بعید به نظر می‌رسد پرسپولیس بتواند سد راه حریف قدیمی خود برای قهرمانی باشد ولی با تصمیم شورای تأمین استان، مسابقه فولاد با استقلال بدون تماشاگر شده و حالا هواداران هر دو تیم باید بازی را از پای تلویزیون تماشا کنند و از داخل منازل خود برای موقعیت‌های از دست رفته حرص و جوش بخورند.

 


Page Generated in 0.0035 sec