printlogo


کد خبر: 240757تاریخ: 1400/10/25 00:00
معادلات و شایعات عجیب در نقل و انتقالات سرخ‌ها
بابایی بلاتکلیف ماند، کوشکی تکذیب شد

 در آستانه شروع نقل و انتقالات زمستانی، خبرها حکایت از آن دارد که شرایط مالی پرسپولیس اصلاً خوب نیست و حتی بعد از پرداخت بدهی کالدرون، طلبکاران دیگری باقی مانده‌اند که باشگاه را با چالش‌های زیادی مواجه ساختند. البته مشخص است که پرسپولیس از ابتدای فصل با کمبود مهاجم مواجه بود و حالا مصدومیت شدید عیسی آل‌کثیر وضعیت این تیم را بدتر از قبل کرد.
شایعاتی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه یحیی گل‌محمدی با مهاجمانی نظیر پیمان بابایی بازیکن جوان و گلزن تراکتور صحبت کرده اما این بازیکن برای جدایی از باشگاه خود، با دغدغه‌های مالی زیادی مواجه است. بابایی گزینه اول یحیی به شمار می‌رود اما بعید است در شرایط فعلی، اتفاقی رخ دهد. جدا از بابایی، در روزهای گذشته، فضای مجازی تحت تأثیر احتمال حضور علیرضا کوشکی مهاجم پیکان در پرسپولیس است. بازیکنی که سابقه پنالتی چیپ زدن به پرسپولیس را دارد اما کادرفنی این شایعات را تکذیب می‌‎کند.
مشکلات مالی پرسپولیس موجب شده تا سرخپوشان برای جذب مهاجم خارجی، دست به عصا شوند. البته آنها یک مهاجم هلندی را زیر نظر دارند و حتی گفته می‌شود مذاکرات اولیه انجام شده اما اگر مسائل مالی مسبب عدم توافق با این بازیکن شود، آن وقت شرایط برای قرمزپوشان سخت و طاقت‌فرسا می‌شود.
بخش عجیب ماجرا از آنجا شکل می‌گیرد که کادرفنی مجبور شود در تفکرات خود، حضور مهاجم در ترکیب را حذف کرده و از سیستمی مثل 6‌-4 استفاده کند؛ روشی که در آن، وینگرها و عناصر تهاجمی جلوی مدافعان بازی خواهند کرد. 
البته سرخپوشان برای بازی به این شکل نیز، ابزار کافی در اختیار دارند؛ بازیکنانی مثل مهدی ترابی، وحید امیری، علی شجاعی، سیامک نعمتی، امید عالیشاه و... اما این موضوع می‌تواند پرسپولیس را در حسرت گلزنی‌های بیشتر بگذارد. البته روی خوب این سکه هم می‌تواند بازگشت فوری مهدی مهدی‌خانی و حامد پاکدل از مصدومیت باشد. این دو بازیکن به لیست تیم بازگردند، مشکلات یحیی کمتر می‌شود هر چند هنوز هم در مورد کیفیت این دو بازیکن، حرف و حدیث‌های زیادی مطرح است. مهدی‌خانی، انتخاب گل‌محمدی در آخرین روزهای نقل و انتقالات تابستانی فصل گذشته بود که هرگز نتوانست در ترکیب اصلی یا به‌عنوان بازیکن ذخیره جواب دهد. حامد پاکدل نیز، شروع خوبی داشت اما مصدومیت‌های پیاپی و نیمکت‌نشینی، او را از فرم خوبی که فصل گذشته داشت، دور کرد. 
با این حال، گل‌محمدی بارها گفته که نیاز به مهاجمان بیشتری دارد و باید دید آیا این امر، در نقل و انتقالات زمستانی محقق می‌شود یا نه. مهم‌ترین نکته، رسیدن به پاسخ این سؤال است که باشگاه با چه نگاهی راهی بازار می‌شود. در حال حاضر، جذب مهاجم، چالش بزرگی به حساب می‌آید اما غیر از این پست، پرسپولیس در چند پست دیگر مثل دروازه‌بان، مدافع راست، هافبک بازیساز و مهاجم سایه نیازمند جذب یاران جدیدی است.
 

Page Generated in 0.0038 sec