printlogo


کد خبر: 240608تاریخ: 1400/10/22 00:00
اختلاف سخندان و افشاریان تأیید شد
رئیس دپارتمان پایان سال می‌رود

سوژه
 مهدیه دریابیگی     
 
چند روز پیش بود که خبر قهر سخندان از کمیته داوران به دستمان رسید، دلیلش هم کاملاً مشخص بود بر سر چیدمان داوری بین رضا سخندان (رئیس دپارتمان داوری) و افشاریان (رئیس کمیته داوران) اختلاف پیدا شده بود و در پی این اختلاف سخندان قهر کرده و به مشهد رفته بود و با وساطت کامرانی‌فر دبیر کل فدراسیون دوباره قبول کرده بود به تهران بیاید، اما همچنان دلخور بود! البته برای اینکه دبیر کل فدراسیون و همچنین رؤسای دپارتمان و کمیته داوران از ما به خاطر انتشار این خبر بدون تأیید آنها، گله‌مند نشوند، با هر سه نفر آنها تماس گرفتیم. 
سخندان و افشاریان که اصلاً پاسخ ندادند و دبیر کل هم در پاسخ به سؤال ما مبنی بر قهر و اختلاف سخندان با افشاریان به طور کلی اصل ماجرا را منکر شد و در پاسخ گفت که هیچ اتفاقی نیفتاده است! بعد از گذشت چند روز اما روز گذشته افشاریان و سخندان خبر ما را تأیید کردند و معلوم شد که خبر اختلاف این دو نفر و همچنین قهر سخندان کاملاً صحت داشته است. 
افشاریان رئیس کمیته داوران درباره مباحث مطرح شده نسبت به ارتباط و اختلافاتش با رضا سخندان، گفت: «سخندان ید طولایی در داوری دارد و من نیز با انتخاب مجمع اینجا در خدمت هستم. پیش آمدن اختلاف‌نظر در بحث چیدمان و نظارت‌ها طبیعی است اما اینکه بخواهیم طبق احساس خودزنی کنیم و داوران ضربه بخورند، به هیچ‌وجه چنین کاری انجام نمی‌دهیم. شک نکنید با هماهنگی یکدیگر تا روزی که اینجا هستیم کنار هم جلو می‌رویم و هیچ‌کس اختلافات ما را بیرون از این در نمی‌بیند زیرا جامعه داوری نمی‌تواند به خاطر هر مسأله‌ای ضربه بخورد. کنار هم هستیم و اگر سلامت کار کنیم به جامعه داوری خدمات بیشتری می‌دهیم.» سخندان رئیس دپارتمان داوری هم در خصوص شایعاتی که در مورد اختلافش با افشاریان مطرح و گفته شد ناراحت است گفت: «بله، آن ناراحتی که می‌گویید اتفاق افتاد. نمی‌توانم این موضوع را کتمان کنم ولی ناراحتی‌ام از فرد خاصی نبود بلکه از اتفاقاتی بود که در داوری رخ داد. من یکی دو ماه بود که آمده بودم ولی همه از آقا و خانم از من ناراحت شده بودند.آنها انتظار داشتند مسائل سفر و البسه حل شود. از زمانی که آمدم این شرایط مهیا نبود و فشار زیادی به من وارد شد. هدفم این بود که کار درست انجام شود. حقیقتاً ناراحت هم شدم و چند روز به فدراسیون نرفته و راهی مشهد شدم تا استراحت کنم ولی دوست داشتم وضعیت روشن شود.» 
البته هر دو رئیس به اصل ماجرای اختلاف اشاره نکردند، اما این‌طور که گفته می‌شود اختلاف اصلی هر دو نفر آنها از چیدمان داوری خصوصاً بازی دادن به عباس راکی آغاز شده است، در حالی که سخندان هیچ اعتقادی به این داور ندارد و در لیست خود از او نامی نبرده بود اما افشاریان به‌دلیل اعتراضات مکرر این داور به انتخاب نشدنش در نهایت لیست را از سخندان می‌گیرد و به این داور بازی می‌دهد، البته غیر از راکی طی چند وقت اخیر داوران دیگری هستند (از جمله خواهر‌زاده و داماد افشاریان) که در هفته‌های گذشته مورد لطف آقای رئیس قرار گرفتند و دائماً در لیست نامشان دیده شده است که همین نکات باعث رنجش سخندان شده و به شکل قهر خودش را نشان داده، هر چند که این پایان ماجرای سخندان و افشاریان نیست و آنهایی که از نزدیک با سخندان آشنا هستند می‌گویند عمر ریاست او در دپارتمان داوری بعید است بیش از پایان سال 1400 طول بکشد و سخندان در پایان سال از دپارتمان داوری می‌رود (البته اگر زودتر از اینها دوباره آتش اختلافات شعله نکشد و سخندان زودتر از اتمام سال 1400 شال و کلاه نکرده و به شهرش مشهد بازگردد.)
 

Page Generated in 0.0038 sec