printlogo


کد خبر: 236080تاریخ: 1400/7/22 00:00
اینفانتینو: چرا جام جهانی را هر دو سال یک‌بار برگزار نکنیم؟

به نقل از خبرگزاری رویترز، جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا گفت برگزاری جام جهانی دو سال یک بار اهمیت مسابقات را کم نخواهد کرد و تأثیری در کیفیت و اعتبار آن نخواهد داشت.در همین راستا، فیفا نهاد حاکم بر دنیای فوتبال در حال بررسی امکان انجام جام جهانی هر دو سال یک بار است، اقدامی که با انتقاد شدید کنفدراسیون‌ها، باشگاه‌ها، بازیکنان و گروه‌های هوادار مواجه شده است.
جام جهانی با ۴۸ تیم (از سال ۲۰۲۶) در حال حاضر قطعی شده است. اینفانتینو در مصاحبه‌ای و در پاسخ به اینکه آیا این رویداد هر دو سال یک بار برگزار می‌شود یا چهار سال یک‌بار؟ گفت: «باید دانست که برگزاری جام جهانی دو سال یک بار اهمیت مسابقات را کم نخواهد کرد و تأثیری در کیفیت و اعتبار آن نخواهد داشت. اعتبار یک رویداد بستگی به کیفیت آن دارد، نه تعداد دفعات آن. شما هر سال سوپرجام دارید، ویمبلدون یا لیگ قهرمانان هر سال برگزار می‌شود و همه هیجان‌زده و منتظر آن هستند.»
اینفانتینو همچنین گفت: «فیفا به دنبال گسترش جام باشگاه‌های جهان است که هر ساله برگزار می‌شود.» او تأکید کرد: «ما می‌خواهیم ارزش مسابقات قهرمانی ملی و لیگ‌های داخلی را افزایش دهیم. ما باید قالب مناسب را پیدا کنیم.»

Page Generated in 0.0033 sec