printlogo


کد خبر: 234989تاریخ: 1400/6/24 00:00
سجادی: واگذاری سرخابی‌ها به زودی انجام خواهد شد

سیدحمید سجادی سه‌شنبه شب و در حاشیه مراسم بدرقه تیم ملی والیبال ناشنوایان اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان در ایتالیا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «در آبان ماه در رشته‌های تکواندو و جودو میزبان پیکارهای ناشنوایان جهان هستیم و امروز هم به فدراسیون ناشنوایان آمدم تا در مراسم بدرقه تیم ملی والیبال ناشنوایان اعزامی به مسابقات جهانی ایتالیا حضور داشته باشم. البته قبلاً از فدراسیون ناشنوایان بازدید کرده بودم و تا حدودی با محدودیت‌ها، ظرفیت‌ها و امکاناتی که وجود دارد آشنا هستم. بدون شک این امکانات و شرایط کافی نیست و نباید قانع شویم. باید برنامه‌ریزی کنیم که بهترین‌ها در انتظار این قشر از ورزشکاران عزیزمان باشد.»
وزیر ورزش و جوانان افزود: «المپیک توکیو را پشت‌ سر گذاشتیم و خدا را شکر در رشته‌های مختلف مدال‌هایی به دست آمد. شرایط مدال‌آوری در المپیک ۲۰۱۲ لندن خوب بود و در ۲۰۱۶ ریو نیز تا حدودی اتفاقات خوبی افتاد. در المپیک توکیو شرایط به لحاظ تعداد مدال کمی متفاوت بود، ولی به لحاظ تعداد مدال طلا نسبت به ریو بهتر بود. این فراز و فرودها را در چند دوره اخیر المپیک داشته‌ایم ولی باید برنامه‌ریزی لازم را انجام بدهیم. دو سال و هشت ماه دیگر المپیک پاریس را در پیش داریم و این رویداد نیز مثل برق و باد از راه می‌رسد و باید از هم اکنون کار خود را آغاز کنیم تا در این بازی‌ها نتایج خوبی بگیریم.»
وی خاطرنشان کرد: «بعد از المپیک توکیو، بازی‌های پارالمپیک هم برگزار شد و کاروان مقدسی تحت نام مبارک سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اعزام شد. این کاروان ارزشمند با روحیه معنوی و جهادی که تشکیل شده بود، نتایج ارزشمندی کسب کرد. ۲۴ مدال به دست آمد که ۱۲ طلا و ۱۱ نقره بود، این تعداد یعنی ما ۲۳ بار به فینال رفتیم و این خیلی ارزشمند بود. نقطه عطف دیگر و متفاوتی که نسبت به دوره‌های گذشته وجود داشت، این بود که در ۱۰ رشته شرکت کردیم و در هفت رشته مدال به دست آوردیم. ارزش کار کاروان پارالمپیک این بود که در هفت رشته مدال گرفت.»
سجادی یادآور شد: «امروز که در کنار هم هستیم بزرگداشت و رسمیت دادن به یک بدرقه است. هویت دادن به عزیزانی که قرار است به مسابقات مهم جهانی اعزام شوند آن هم از نوع معلولیت حسی ناشنوایان. با سختی کار این عزیزان آشنا هستیم و محدودیت‌های آنها را می‌دانیم. در کنار فعالیت‌های ورزشی که دارند زندگی شخصی آنها هم در روند بهبودشان تأثیرگذار است. بنابراین باید به زندگی قهرمانان برسیم چون آنها همیشه در اردو نیستند و بعد از ورزش‌، نیاز به کار و شغل هم دارند. ورزشکاران دو ماه تا شش ماه از یک سال را در اردو هستند و قهرمانی‌ روزی تمام می‌شود و بعد از طی دوران قهرمانی به جامعه برمی‌گردند و می‌خواهند تشکیل خانواده دهند و مسئولیت اجتماعی بگیرند و تجربیات‌شان را در اختیار سایر عزیزان ورزشکار قرار بدهند.»
وی ادامه داد: «اگر این عزیزان این مراحل را با کیفیت طی نکنند در آینده موفق نخواهیم بود. باید به سمت بهبود یکسری رویه‌ها برویم و تسهیلات جدیدی را به وجود بیاوریم که در زندگی حال حاضر آنها تأثیرگذار باشد. اگر سالن، پاداش و حقوق و مربی خوب می‌خواهند این مسائل تکلیف ما است. این موضوع درخواست نمایندگان مجلس و رئیس فدراسیون بود و به درستی گفتند که این نیازها را داریم.»
وزیر ورزش و جوانان درباره وضعیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و درخواست هواداران استقلال برای مشخص شدن وضعیت این ۲ باشگاه تصریح کرد: «به اعضای هیأت مدیره اعتماد می‌کنیم. همانطور که در پرسپولیس هم به اعضای هیأت مدیره این باشگاه احترام گذاشتیم، در استقلال هم همینطور است. درست است که این دو باشگاه دولتی هستند و به زودی مراحل واگذاری آنها انجام خواهد شد اما به شخصه اگر مدعی هستم که مدیر ورزشی‌ام، باید به نظر کارشناسی اعضای هیأت مدیره احترام بگذارم.»
وی در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای اصلاح ماده یک اساسنامه فدراسیون فوتبال دارد و تأکید اینفانتینو روی این موضوع و اینکه فدراسیون فوتبال باید نهاد عمومی غیرانتفاعی باشد، گفت: «خیر، گفته شده است باید نهاد عمومی حذف شود، چون فدراسیون‌های ایران جزو نهادهای عمومی غیردولتی هستند. مکاتبه‌ای با مجلس شورای اسلامی شده است و پیگیر این هستیم که ان‌شاءالله این ماده اصلاح شود.»
وزیر ورزش و جوانان در مورد موضوع مهاجرت ورزشکاران و برنامه او برای جلوگیری از این اتفاق عنوان کرد: «در این مورد اجازه دهید با رؤسای فدراسیون‌ها یک جلسه تخصصی بگذاریم و نظرات رؤسای فدراسیون‌ها را بشنوم. این موضوع در شورای معاونین مطرح خواهد شد و تصمیم‌گیری جمعی خواهد بود. به تنهایی نمی‌توانم در این مورد به جای جمع پاسخ دهم. این یک کار مشورتی است و باید پس از جمع‌بندی درباره آن سخن گفت.»
 

Page Generated in 0.0036 sec