printlogo


کد خبر: 234975تاریخ: 1400/6/24 00:00
این‌ها از سادگی مردم و پیشکسوتان سوءاستفاده می‌کنند
فکری: در کادر فنی استقلال فقط ارتش فحاش می‌بینم!

محمود فکری که خود در استقلال قربانی شد از اینکه می‌بیند برخی جریان‌ها از مجیدی حمایت می‌کنند بشدت ناراحت است و از دست رفتن سه جام در جام مربیگری او را یادآور می‌شود. فکری می‌گوید: «بعضی‌ها بعد از باخت به‌به و چه‌چه و تعریف می‌کنند و می‌گویند به کادر فنی فرصت بدهید. چه فرصتی؟ کادری که سه جام را از دست داده چه فرصتی باید به او داده شود؟ با ارتش فحاش درست کردن شاید دوران ماندن را زیاد کنند اما باید با این افراد جام هم بگیرند. استقلال تیمی نیست که یکی‌یکی جام‌ها را از دست بدهد و بعد بگویند مدیریت ایراد داشته، وزیر ایراد داشته است. بگویند فکری بعد از بازی یک استوری می‌گذارد و مصاحبه می‌کند و به‌نوعی بخواهند باخت‌ها را گردن یک نفر دیگر بیندازند. اینها از سادگی مردم و پیشکسوتان سوءاستفاده می‌کنند و فعلاً می‌تازند! در حالی که حق استقلال نیست این شکلی اداره شود. امیدوارم مدیران استقلال شهامت داشته باشند و تصمیماتی که به سود استقلال است، بگیرند.»
فکری در ادامه انتقادات خود گفت: «زمانی که ما بودیم تصمیمی گرفتند فقط فضای مجازی و رسانه‌ای را آرام کنند. الان هم آنگونه تصمیم می‌گیرند. هرچه فضای مجازی بخواهد اجرا می‌کنند، در حالی که حق استقلال نیست. اینکه استقلال از قبل بازنده باشد و بگویند می‌دانستیم می‌بازیم، عجیب است. اگر پرسپولیس به الهلال می‌خورد، شک نکنید برایش مشکل‌ساز می‌شد. من احساس می‌کنم آنالیزی نسبت به آن تیم صورت نگرفته بود؛ اینکه چه ضعف‌هایی داشت. فقط بازیکنان را ترساندند و گفتند الهلال بازیکنان گرانقیمت دارد. در حالی که قیمت بازیکن که به داخل زمین نمی‌رود. نفراتی به زمین رفتند که تجربه کافی نداشتند و می‌توانستند نفرات باتجربه‌تری را به زمین بفرستند؛ نفراتی که در آسیا بازی کرده بودند. من فکر می‌کنم استقلال به اشتباهات خودش باخت. متأسفانه می‌بینم همه تعریف می‌کنند. البته اگر انتقادی کنند ارتش فحاش به آنها فحاشی می‌کند. آنها اجازه نمی‌دهند کسی انتقاد کند و حرفی بزند. اگر قرار باشد همه از اینها تعریف کنند نتایج هم از حالا مشخص است. با انتقاد است که ایرادها مشخص می‌شود.»
فکری ادامه داد: «زمانی که ما در استقلال بودیم تراکتور را در زمین خودش بردیم و می‌دانستیم با پرس از جلو پیروز می‌شویم. در بازی با گل‌گهر هم همین کار را کردیم و بردیم. بعد از بازی با تراکتور گفتند اشتباهات خط دفاع تراکتور بوده است. بعد از گل‌گهر هم گفتند اگر رشید مظاهری نبود استقلال پیروز نمی‌شد. در حالی که اگر الهلال را آنالیز می‌کردند و پرس از جلو انجام می‌دادند و استقلال با ترس وارد زمین نمی‌شد می‌توانستند برنده از زمین خارج شوند. اینکه می‌گویند استقلال بازی خوبی انجام داد را متوجه نمی‌شوم. کجای این بازی خوب بود؟ الهلال آنقدر قدرتمند نبود که بزرگش کنند و بازیکنان بترسند. به نظر من بازی قابل قبول نبود. استقلال از قبل باخته وارد زمین شد، چون یکسری صفحات که حامی این دوستان هستند می‌خواستند فرار رو به جلو داشته باشند. اگر می‌بردند می‌گفتند کار بزرگی کردیم، اگر باختند هم بگویند این تیم خیلی قوی بوده و بازیکنان میلیاردی داشته است.»
فکری با اشاره به اینکه استقلال در گذشته تیم‌های بزرگتری از الهلال را برده بود، گفت: «آمار بازی‌های استقلال و الهلال مشخص است و در گذشته آمار برد استقلال بیشتر هم بود. در ادوار مختلف الهلال همیشه بازیکنان گرانقیمت داشته است، ولی استقلال همین تیم را می‌برد. اگر بازی را دیده باشید هیچ آنالیزی از بازی نشده بود. 10 دقیقه اول را دیدید؟ بازیکنان استقلال اگر کمی فشار روی خط دفاع الهلال می‌آوردند موقعیت درست می‌کردند. نشان دادند که در دفاع الهلال خیلی ضعیف است. اگر پرس از جلو می‌گذاشتند می‌توانستند توپ‌گیری کنند و با برد زمین را ترک کنند. مصاحبه سیاوش یزدانی را دیدید. آنقدر گفتند الهلال تیم خوبی است، آنقدر خوب نبود. بازیکنی مثل یزدانی که ملی‌پوش است از این فضا ترسیده بود. او فکر می‌کرد تیم الهلال خیلی قدرتمند است. متأسفانه استقلال را از پیش بازنده به زمین فرستادند و کادر فنی استقلال در بحث روحی بازیکنان را آماده نکرده بود. الهلال اما آن تیم از پیش برنده نبود. اگر اشتباهات فردی نبود حتی آن گل‌ها هم وارد دروازه استقلال نمی‌شد. استقلال به‌خاطر ترس خودش باخت نه به بازیکنان گرانقیمت الهلال.»
فکری با این جمله معنادار حرف‌هایش را تمام کرد: «در این کادر نه تعصب می‌بینیم، نه عشق و نه دانش فنی؛ فقط ارتش فحاش می‌بینم. ارتشی را آماده کردند تا به دیگران فحاشی کنند.»

Page Generated in 0.0036 sec