printlogo


کد خبر: 232536تاریخ: 1400/4/27 00:00
قوچان‌نژاد به ایران نمی‌آید
گوچی احتمالاً در قلعه عقاب‌ها

امیر اسدی       @amir_asadi62

برای رضا قوچان‌نژاد، فصل 2021-2020 خوب آغاز شد اما تلخ به پایان رسید. مهاجم 33 ساله و سابق تیم ملی ایران در باشگاه زووله هر چند شش گل زد اما هرگز به عنوان بازیکن ثابت مورد توجه مربیان قرار نگرفت و حتی در اواخر فصل و در بخشی از مصاحبه خود با رسانه‌ای هلندی، به این مسأله اعتراض هم کرد. گوچی که تا پایان جام جهانی 2018 پیراهن تیم ملی را بر تن داشت و البته در روسیه برای ایران بازی نکرد، این فصل در 21 دیدار برای زووله به میدان رفت، 684 دقیقه در زمین حضور داشت و شش گل به ثمر رساند. یعنی به طور میانگین، هر 114 دقیقه یک گل که آمار خوبی محسوب می‌شود.
با این آمار مناسب گلزنی اما مشخص نشد چرا مربیان زووله روی حضور ثابت بعضاً چند دقیقه‌ای قوچان‌نژاد در زمین مشکل داشتند. گوچی گل می‌زد، روی نیمکت می‌نشست، دبل می‌کرد باز هم جایی در ترکیب نداشت و حتی پس از هت‌تریک هم به او روی خوش نشان ندادند. پس یک جای کار می‌لنگید و رضا هم به همین دلیل تصمیم گرفت در انتهای فصل تصمیم قطعی خود را بگیرد و با پیراهن زووله خداحافظی کند. ضمن اینکه او قراردادی هم نداشت و حالا به عنوان بازیکن آزاد می‌تواند تیم جدید حود را انتخاب کند.
مهاجم سابق تیم ملی ایران که گل‌های او در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2014 هرگز از یادها نخواهد رفت، تاکنون در 12 تیم به میدان رفته و از این حیث رکورد قابل توجهی را به نام خود ثبت کرده. گوچی تا به امروز که 33 ساله است، برای هیرنفین (سه مقطع )، ایگلز(دو مقطع )، امن، کامبور، سنت‌ترویدن، استانداردلیژ، چارلتون(دو مقطع )، الکویت، الوکره، آپوئل، سیدنی و زووله به میدان رفته و حالا مترصد مهیا شدن شرایطی مناسب است تا حضور در سیزدهمین باشگاه دوران حرفه‌ای خود را انتخاب کند.
در شرایطی که خیلی‌ها منتظر نخستین حضور رضا قوچان‌نژاد در لیگ ایران هستند اما به نظر می‌رسد این مهاجم باتجربه باز هم علاقه‌ای به وقوع این اتفاق ندارد. او طبق آخرین اخبار دوست دارد همچنان در فوتبال هلند بماند و در این زمینه مذاکراتی را هم با چند باشگاه انجام داده است. گوچی با اینکه فصل موفقی را از نظر تعداد بازی در ترکیب اصلی پشت سر نگذاشت اما هنوز در سرزمین لاله‌های نارنجی بازار کار دارد و می‌تواند همچنان در لیگ برتر یا همان اردی‌ویژه بازی کند.
مهم‌ترین خبری که این روزها کنار نام قوچان‌نژاد وجود دارد، ارتباطی است که میان او و برخی مسئولان باشگاه ایگلز برقرار شده. باشگاهی قدیمی که فصل قبل را در دسته دو سپری کرد اما در نهایت با کسب 77 امتیاز از 38 بازی و تفاضل گل بالاتر نسبت به گرافشاپ و بعد از کامبور 92 امتیازی موفق شد به لیگ برتر صعود کند. آنها که فصل قبل توانستند تنها 62 گل در 38 بازی به ثمر برسانند، دنبال جذب مهاجمی تمام‌کننده هستند و در این راه سراغ گوچی را گرفته‌اند.
نکته جالب درباره قوچان‌نژاد و عقاب‌ها- لقب ایگلز- سابقه دو همکاری در سال‌های ابتدایی فوتبال گوچی است. رضا ابتدا فصل 2007-2006، زمانی که تنها 18 سال داشت برای ایگلز در دسته دو 13 بار به زمین رفت و چهار گل زد. او برای مقطع دوم، فصل 2010-2009 نیز عضو ایگلز در همان دسته دوم بود و توانست در 10 بازی و 661 دقیقه حضور در زمین شش گل به ثمر برساند. بنابراین رابطه مناسبی میان قوچان‌نژاد و ایگلز برقرار است و مربی تیم- کیس ون واندرن- که سابق بر این هدایت تیم زیر 17 ساله‌های هلند را برعهده داشته، امیدوار است بتواند برای فصل 2022-2021 اردی‌ویژه مهاجمی در حد و اندازه‌های گوچی را در ترکیب تیمش داشته باشد.
قوچان‌نژاد که حدود شش سال پیراهن تیم ملی را بر تن داشت و در 43 بازی 15 گل وارد دروازه حریفان کرد، امیدوار است هر چه زودتر سیزدهمین تیم باشگاهی خود را انتخاب کند. او فعلاً همراه خانواده دوران استراحت را پشت سر می‌گذارد اما خودش هم می‌داند باید هر چه زودتر به زمین فوتبال برگردد و برای تیم جدیدش گل بزند.

Page Generated in 0.0045 sec