printlogo


کد خبر: 232019تاریخ: 1400/4/16 00:00
نگاهی به بهترین گجت‌های یورو 2020
از ساعت ساوت‌گیت تا دستکش دوناروما

 در مسابقات جام ملت‌های اروپا، مربیان و بازیکنان روی به فناوری‌های نو آورده‌اند تا نسبت به رقیبانشان برتری داشته باشند اما بهترین گجت‌های 2020 در یورو 2020 کدام‌ها هستند؟
 
ساعت ساوت‌گیت
گرت ساوت‌گیت، مربی تیم ملی انگلیس در حالی در کنار زمین مشاهده می‌شود که ساعت 4800 پوندی بینگ بنگ یوفا یورو 2020 ساخت شرکت اوبلو را به دست دارد.
از این ساعت تنها هزار عدد ساخته شده است. این ساعت به او اجازه می‌دهد اطلاعات هر مسابقه‌ای در یورو 2020 را ببیند، از جمله کارت‌های داده‌شده، تعویض‌ها و گل‌ها.
او همچنین گزینه مشاهده ترکیب‌ها و نمرات بازیکنان را دارد. به این ترتیب مربی سه‌شیرها می‌تواند نسبت به رقیبان برتری داشته باشد اما نکته جالب این ساعت، اعلام فوری پنالتی‌هاست. در هر بازی که داور اعلام پنالتی کند، ساعت او به صدا درمی‌آید.
 
دستکش‌های دوناروما
جیان‌لوییجی دوناروما در تیم ملی ایتالیا خوش درخشیده است و البته در این راه، دستکش‌های او هم به کمکش آمده است. این دستکش‌ها تولید آدیداس هستند، نامشان «Predator Pro» و قیمت هر جفت آن 100 پوند است. روی آنها 288 زبانه قرار دارد تا کمک کند دروازه‌بان توپ‌ها را بهتر مشت کند.
این دستکش‌ها را داوید دخئا در منچستر یونایتد و آرون رمسدیل در شفیلد یونایتد هم به دست می‌کنند.
 
عینک‌های سوییسی
سوییس در مرحله یک‌هشتم نهایی، توانست برخلاف انتظارات فرانسه را شکست دهد. تصاویری از بازیکنان سوییس در تمریناتشان پیش از بازی منتشر شده است. در این تصاویر، یان زومر و بقیه دروازه‌بانان، عینک‌های خاصی به چشم زده‌اند. این عینک‌ها که باتری دارند، به دروازه‌بان‌ها کمک می‌کنند حرکات مهاجم حریف را بهتر و زودتر تشخیص دهند. این عینک‌ها را شرکت ژاپنی VisionUp ساخته و قیمتشان 350 پوند به بالا است.
 
زیرپوش مخصوص
آرتم دووبیک پس از زدن گل دیرهنگام اوکراین برابر سوئد، پیراهنش را درآورد. او زیرپوش خاصی به تن داشت که متعلق به شرکت STATSports  است. این شرکت در زمینه GPS و دیگر ابزارهای تحلیلی برای باشگاه‌های حرفه‌ای و تیم‌های ملی کار می‌کند.
در دنیای ورزش، چنین زیرپوش‌هایی محبوب هستند و به مربیان اجازه می‌دهند که عملکرد بازیکنان را بسنجند. این زیرپوش فاصله پیموده‌شده، سرعت، شتاب، کاهش شتاب و ضربان قلب بازیکنان را اندازه می‌گیرد و اطلاعاتی ارزشمند درباره هر کدام از آنها به مربیان ارائه می‌دهد.
داده‌هایی که گردآوری می‌شوند را می‌توان به گوشی، تبلت یا ساعت هوشمند فرستاد تا تحلیل بیشتری رویشان انجام شود.
 
جوراب‌های هوشمند
بسیاری از بازیکنان در یورو 2020 از جوراب‌های TRUSox استفاده می‌کنند. این جوراب‌ها طراحی خاصی دارند که به ورزشکاران اجازه می‌دهد هنگامی که در زمین حرکت می‌کنند یا به توپ ضربه می‌زنند، حرکت پایشان داخل کفش به حداقل برسد. این جوراب‌ها گیره‌های خاصی دارند و باعث می‌شوند فردی که آنها را می‌پوشد پایش داخل کفش سر نخورد. دیده شده که چند ستاره ایتالیا، از جمله چیرو ایموبیله از این جوراب استفاده می‌کنند.
منبع: سان 
 

Page Generated in 0.0034 sec