printlogo


کد خبر: 230522تاریخ: 1400/3/18 00:00
مشت آهنین
تیم ملی به لطف نمایش طوفانی نیمه دوم و درخشش فوق‌العاده زوج طارمی - آزمون بحرین را در منامه در هم کوبید و با زدن سه گل شکست دور رفت را جبران کرد.

طلسم‌شکنی با زوج طلایی طارمی - آزمون

دوشنبه 17 خرداد 1400، دور دوم مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قاره آسیا – گروه C، ساعت 21، استادیوم ملی بحرین
بدون تماشاگر
تیم ملی فوتبال ایران: 3 
گل‌ها: سردار آزمون (54، 61)، مهدی طارمی (79)
تیم ملی فوتبال بحرین: صفر
داور: فو مینگ (چین)
کمک‌ها: ما جی، کانگ دونگ هو
داور چهارم: کیم جونگ
کارت زرد: احمد نبیل (31)، علی حرم (51) از بحرین
محمدحسین کنعانی‌زادگان (45) از ایران
ایران: علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان (83- مرتضی پورعلی گنجی)، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، میلاد محمدی (46– سامان قدوس)، احمد نوراللهی، احسان حاجی‌صفی، علی قلی‌زاده (83– مهدی قایدی)، وحید امیری (66- سعید عزت‌اللهی)، مهدی طارمی، سردار آزمون (73- مهدی ترابی).
سرمربی: دراگان اسکوچیچ
 بحرین: سیدمحمد جعفر، سیدرضا عیسی، احمد نبیل، حمد شمسان، ولید الحیام، مهدی حمیدان، عبدالوهاب المالود (61– علی جعفر)، علی حرم، جاسم الشیخ (69- سیدضیاء سعید)، محمد مرهون، محمد الرمیحی (69- اسماعیل عبدالطیف حسن).
سرمربی: هلیو سوزا
 نیمه اول: ملی‌پوشان ایران در نیمه اول بازی مقابل بحرین، در چند موقعیت شانس گلزنی داشتند و دروازه بحرین را به طور جدی تهدید کردند. بحرین در لاک دفاعی فرو رفته بود و این ایران بود که با حملات پر تعداد، به بحرین فشار می‌آورد. بهترین موقعیت ایران در نیمه اول در دقیقه 10 رقم خورد که پاس احمد نوراللهی، پشت مدافعان بحرین را مهدی طارمی با ضربه سر به سمت دروازه روانه کرد اما توپ درست در دستان محمد جعفر، دروازه‌بان بحرین قرار گرفت و فرصت گلزنی برای ایران از دست رفت. دومین موقعیت جدی ایران در این نیمه وقتی رقم خورد که در دقیقه 19، سانتر دقیق علی قلی‌زاده از روی کرنر سمت راست زمین را سردار آزمون با ضربه سر به سمت دروازه فرستاد اما ولید الحیام در محوطه 6 قدم با ضربه سر توپ را دفع کرد تا دروازه بحرین باز نشود. کار گروهی و تاکتیکی بازیکنان تیم ملی در دقیقه 20، می‌توانست به گل بینجامد. علی قلی‌زاده با حرکت تکنیکی در سمت راست محوطه جریمه بحرین موقعیت خطرناکی به‌ وجود آورد که پاس رو به عقب او شوت محکم پای راست زمینی احسان حاجی‌صفی را محمد جعفر در دو مرحله جمع کرد تا سردار آزمون در ریباند گلزنی نکند. در دقیقه 30 پاس در عمق وحید امیری بار دیگر به طارمی رسید اما ضربه طارمی را دروازه‌بان بحرین در دو مرحله مهار کرد. بعد از 40 دقیقه حمله، تنها موقعیت جدی بحرین روی دروازه ایران شکل گرفت اما بازیکن حریف درون محوطه شش قدم تعادلش را از دست داد و نتوانست ضربه دقیقی به توپ بزند و بیرانوند توپ را مهار کرد.
نیمه دوم: با حضور سامان قدوس در زمین مسابقه، مهدی طارمی و سردار آزمون بهتر از نیمه اول توانستند زوجی طلایی را در خط حمله تشکیل دهند و به دنبال همین هماهنگی بود که در دقیقه 54، سردار آزمون روی پاس مهدی طارمی گل اول ایران را به ثمر رساند. پاس عالی سامان قدوس به مهدی طارمی در دقیقه 58 می‌توانست به گل دیگری برای ایران منجر شود اما توپ طارمی با فاصله از بالای دروازه به بیرون رفت.
زیباترین صحنه بازی اما در دقیقه 61 رقم خورد. وقتی پاس طارمی به سردار آزمون، ضد حمله‌ای بی‌نظیر را شکل داد. سردار بازیکنان بحرین را جا گذاشت و در نهایت توپ را از بین پاهای دروازه‌بان بحرین وارد دروازه‎ کرد و گل دوم را به ثمر رساند. مهدی طارمی که در نیمه دوم دو پاس گل داده بود و از ابتدای بازی چندین موقعیت خطرناک روی دروازه بحرین ایجاد کرده بود، در نهایت در دقیقه 79، روی پاس احمد نوراللهی موفق شد، گل سوم بازی را به نام خود 
ثبت کند.
ایران با این پیروزی، در جدول رده‌بندی گروه C با 12 امتیاز در رده دوم قرار گرفت. عراق بعد از بردن کامبوج با 14 امتیاز صدرنشین شد.
 
 

Page Generated in 0.0039 sec