printlogo


کد خبر: 230490تاریخ: 1400/3/18 00:00
ادعای رسانه‌های قطری: کریمی به استقلال برمی‌گردد
ماجرای بازگشت شماره شش 8 ماه بعد از جدایی

زمزمه بازگشت علی کریمی به استقلال در شرایطی شنیده می‌شود که هیچ‌یک از مسئولان باشگاه استقلال این خبر را تأیید نکرده‌اند.
برخی رسانه‌های قطری اما با قاطعیت اعلام کرده‌اند که کریمی از لیگ ستارگان قطر جدا خواهد شد و به استقلال خواهد پیوست. این خبر ممکن است از جانب مدیربرنامه‌های علی کریمی به اطلاع رسانه‌های قطری رسیده باشد و یا احتمال دارد خود کریمی راوی بازگشتش به استقلال باشد.
ماجرایی که درهر حال می‌تواند برای هواداران استقلال یادآور روزهایی باشد که عمیقاً دوست داشتند شماره شش در استقلال بماند و تیمی رویایی برای لیگ بیست و یکم شکل بگیرد اما این بازیکن به پیشنهاد القطر پاسخ مثبت داد و راهی لیگ ستارگان شد؛ یک جدایی تلخ از نگاه هواداری اما موفقیت‌آمیز از دید کریمی و مدیربرنامه‌هایش.
کریمی در تاریخ 7 آبان ماه سال 99 ابتدا با القطر قرارداد رسمی امضا کرد و در نیم فصل به تیم الدحیل پیوست. او در لیگ قهرمانان آسیا با الدحیل مقابل استقلال هم قرار گرفت و به رغم آنکه در دو بازی پی‌درپی موفق شد از استقلال 4 امتیاز بگیرد، از صعود به مرحله بعد بازماند. در واقع الدحیل تنها تیمی بود که درمرحله گروهی از استقلال 4 امتیاز گرفت.
جدایی او از الدحیل درشرایطی به یکی از خبرهای مهم فوتبال قطر تبدیل شده که این بازیکن عملکرد مطلوبی در ترکیب القطر و بعد از آن در تیم الدحیل داشته و مشخص نیست که چرا و به چه دلیل باشگاه جدید او دیگر خواستار تمدید قرارداد با ستاره سابق آبی‌ها نیست.
هرچه هست اما تمدید نشدن قرارداد کریمی با باشگاه الدحیل می‌تواند یک فرصت طلایی برای مدیران باشگاه استقلال باشد تا او را به قلب استقلال بازگردانند.
حال شاید برخی هواداران استقلال از جدایی کریمی دل خوشی نداشته باشند اما قواعد فوتبال حرفه‌ای همین است و در تاریخ بارها چنین جدایی‌هایی رخ داده و کریمی هم آخرین بازیکنی نخواهد بود که با وجود نیاز باشگاه و خواست هواداران از این باشگاه جدا می‌شود.
 بنابر این نمی‌توان به لحاظ حرفه‌ای ایرادی به انتقال کریمی و پیوستن او به لیگ ستارگان قطر وارد دانست و پروسه بازگرداندن این بازیکن به استقلال باید به طور جدی از سوی مدیران باشگاه استقلال پیگیری شود تا اگر کریمی حقیقتاً پیشنهادی از لیگ ستارگان قطر و یا دیگر لیگ‌ها ندارد به استقلال بازگردد و احیاناً در تور سپاهان و یا دیگر تیم‌ها نیفتد و دوباره در ترکیب استقلال دیده شود.
 
چرا بازگشت کریمی مهم است؟
اگر فرض را بر جدایی کریمی از لیگ ستارگان قطر بگیریم، بازگشت شماره شش به استقلال اهمیت بیشتری می‌یابد. اولاً که اگر کریمی به باشگاه دیگری برود، قطعاً رقیبان استقلال در لیگ آتی قوی‌تر خواهند شد اما حضور او در استقلال علاوه بر افزایش توان فنی این تیم، روی جدایی احتمالی برخی ستاره‌ها سرپوش خواهد گذاشت. با توجه به اینکه ممکن است دیاباته و قایدی فصل بعد به دلایلی در استقلال نباشند، حضور یک هافبک بازیساز خیال استقلال را در خط میانی راحت خواهد کرد.
در لیگ بیستم بارها کارشناسان به فقدان هافبکی در حد و اندازه کریمی اشاره کردند. بسیاری اعتقاد داشتند اگر کریمی حفظ می‌شد با توجه به بازیکنانی که در خط آتش استقلال حضور دارند، نتایج بهتری رقم می‌خورد و چه بسا اکنون استقلال در صدر جدول حضور داشت و دست خود را از رسیدن به جام قهرمانی کوتاه نمی‌دید.

Page Generated in 0.0036 sec