printlogo


کد خبر: 228803تاریخ: 1400/2/13 00:00
کمالوند: سایپا نیاز به کمک من داشت
جدایی فراز از فرهاد

جدایی فراز از فرهاد خبری بود که انتشار آن واکنش‌های تندی از سوی برخی کاربران به همراه داشت و حتی خیلی‌ها این خبر را دروغ محض و حاشیه‌سازی برای استقلال می‌دانستند. این خبر اما به واقع یک خبر بود نه حاشیه‌سازی یا ایجاد جریانی تازه علیه باشگاه استقلال. پیش از اینکه استقلال راهی لیگ قهرمانان آسیا شود نیز این خبر از باشگاه استقلال به گوش می‌رسید. حال اینکه دلیلش هرچه بود، چندان نمی‌توانست اهمیت داشته باشد. مهم اصالت خبر بود که از سر صدق منتشر شد تا خواننده‌های روزنامه بیشتر در جریان جزئیات اخبار باشگاه استقلال قرار بگیرد. سرانجام این خبر بعد از بازگشت کاروان استقلال از عربستان تأیید شد و فراز کمالوند رسماً از باشگاه خواستار جدایی شد تا از این پس روی نیمکت سایپا بنشیند و برای بقای این باشگاه در لیگ برتر تلاش کند. اینکه فراز در تصمیم خود دچار اشتباه شده یا اقدامی مناسب و در راستای حفظ اعتبار مربیگری‌اش انجام داده بدون شک در آینده مشخص می‌شود اما باید پذیرفت که هر گزینه دیگری هم جای فراز بود و از تیم‌های لیگ برتری پیشنهاد سرمربیگری داشت بدون شک دست رد به آن نمی‌زد و راهی باشگاهی می‌شد که بتواند به عنوان سرمربی ایفای نقش کند. هر چند فراز نیز در دورانی که با استقلال همکاری کرد به زعم بسیاری در امور فنی بسیار اثرگذار بود و توانست کمک قابل توجهی به فرهاد مجیدی کند.
کمالوند با تأیید جدایی خود از استقلال درباره اینکه فرآیند کناره‌گیری‌اش از مربیگری استقلال چگونه شکل گرفت به سؤالات ایران ورزشی پاسخ می‌دهد.
 
 آقای کمالوند همانطور که پیش‌بینی می‌شد شما بعد از بازگشت استقلال از لیگ قهرمانان آسیا از این تیم جدا شدید.
 من قبل از لیگ قهرمانان آسیا با مدیران باشگاه استقلال درباره جدایی صحبت کرده بودم. این جدایی کاملاً توافقی انجام شد و مدیران استقلال کاملاً در جریان جدایی من بودند اما تصمیم بر این شد که بعد از لیگ قهرمانان آسیا این اتفاق رخ دهد و من در بازی‌های بین‌المللی کنار استقلال باشم و به این تیم کمک کنم. امیدوارم توانسته باشم در این مدت که با استقلال همکاری کردم، گوشه‌ای از مسئولیت‌های سخت مربیگری در این باشگاه را به سرانجام رسانده باشم. مربیگری در استقلال برای من تجربه‌ای گرانبها و فراموش نشدنی است.
 چرا سایپا را انتخاب کردید. این تیم در قعر جدول حضور دارد و حفظ این تیم در لیگ برتر کاری بس دشوار است. شما ریسک بزرگی را مرتکب شدید. 
 ببینید باشگاه سایپا ظرفیت کافی برای ماندن در لیگ برتر را دارد. آنها یک باشگاه سازمان‌ یافته هستند. امکانات خوبی دارند و می‌شود با کمی همت این تیم را در لیگ برتر حفظ کرد. آنها در این شرایط نیاز به کمک داشتند و از من خواستند تا آخر فصل کنارشان باشم. من هم قبول کردم و به آنها گفتم که تا آخر فصل در خدمت‌تان هستم. امیدوارم بتوانم از این مأموریت سربلند بیرون بیایم چون نگاه مثبتی به مربیگری در سایپا دارم.
 فکر نمی‌کنید این جدایی با واکنش‌هایی از سوی برخی تماشاگران مواجه شود؟
 ببینید جدایی من با هماهنگی باشگاه انجام شده است. من به محض اینکه لیگ قهرمانان آسیا تمام شد به آقای مجیدی گفتم که می‌خواهم بروم. ایشان هم دلایل من را شنید و سرانجام موافقت کرد. با جدایی من استقلال لطمه نمی‌خورد. استقلال باشگاه بزرگی است و به راهش ادامه خواهد داد. برای این تیم و هوادارانش بهترین آرزوها را دارم. ضمن اینکه من و فرهاد با هم دوست باقی خواهیم ماند.
***
به این ترتیب فراز کمالوند از استقلال جدا شد. از پیروز قربانی به عنوان یکی از جانشین‌های احتمالی فراز کمالوند در استقلال یاد می‌شود اما هنوز هیچ خبر قطعی درباره همکاری قربانی با استقلال منتشر نشده است. باید دید که نظر مجیدی چیست و آیا سرمربی استقلال روی همکاری با قربانی نظرش مثبت است یا اینکه گزینه‌های دیگری را مد نظر دارد. زمزمه استخدام مربی خارجی نیز در استقلال به گوش می‌خورد. گفته می‌شود مجیدی می‌خواهد یک مربی اسپانیایی را هم به باشگاه معرفی کند.

Page Generated in 0.0072 sec