printlogo


کد خبر: 228798تاریخ: 1400/2/13 00:00
ایران- عراق همزمان با بحرین- هنگ‌کنگ
جشن صعود در استادیوم خلیفه؟

از مدت‌ها قبل میزبانی بحرین مسجل شده و کادرفنی تیم ملی نیز منتظر برنامه مسابقات حساس مقدماتی جام جهانی بود که سرانجام این اتفاق رخ داد. کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه دقیق دیدارهای تیم ملی ایران در مرحله اول مقدماتی جام جهانی 2022 قطر را اعلام کرد. طی هفته‌های اخیر فدراسیون فوتبال ایران تلاش زیادی برای تغییر میزبانی کشور بحرین داشت ولی درنهایت این درخواست از سوی AFC مورد قبول واقع نشد تا با این وصف ملی‌پوشان ایرانی که در سه دیدار مرحله رفت برابر هنگ‌کنگ، بحرین و عراق میهمان بودند، در مرحله برگشت نیز در منامه و کشور بحرین مقابل رقبا صف‌آرایی کنند.
حالا سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا یک روز پس از نهایی شدن میزبانی بحرین از گروه سوم مسابقات مقدماتی جام جهانی که با حضور تیم‌های ایران، بحرین، عراق، هنگ‌کنگ و کامبوج تشکیل شده است، برنامه دقیق بازی‌های مرحله برگشت را اعلام کرده است. براساس برنامه‌ای که پیش‌تر اعلام شده بود، تیم ملی باید به ترتیب در تاریخ‌های سیزدهم، هفدهم، بیست و یکم و بیست و پنجم خرداد ماه با هنگ‌کنگ، بحرین، کامبوج و درنهایت عراق مصاف بدهد و حالا زمان دقیق بازی‌های شاگردان اسکوچیچ هم مشخص شده است.
 
مصاف با هنگ‌کنگ؛ 13 خرداد 1400
این دیدار طبق برنامه اعلام شده از ساعت 19 در استادیوم شیخ علی بن محمد (المحرق) بحرین برگزار خواهد شد. دیگر مسابقه روز اول از ساعت 21 میان بحرین و کامبوج انجام می‌شود. این دیدار می‌تواند جنبه یک بازی تدارکاتی مناسب را هم داشته باشد. بخصوص که شاید تیم ملی تا خردادماه بازی تدارکاتی دیگری را انجام ندهد و بدون محکی جدی راهی این رقابت‌های حساس شود.
 
مصاف با بحرین؛ 17 خرداد 1400
این مسابقه در استادیوم ملی بحرین برنامه‌ریزی شده و از ساعت 21 به وقت ایران آغاز خواهد شد. در دیگر دیدار هفته دوم مسابقات مرحله برگشت، تیم ملی عراق از ساعت 19 مقابل کامبوج صف‌آرایی خواهد کرد. بازی با بحرین از چند حیث می‌تواند مهم باشد. ابتدا رتبه‌ای که این تیم در جدول دارد و اختلاف امتیازی با ایران که می‌تواند در همین دیدار جبران شود. از طرفی تیم ملی می‌تواند انتقام بازی رفت را از بحرین بگیرد و شکست مقابل این تیم را با پیروزی پاسخ بدهد.
 
مصاف با کامبوج؛ 21 خرداد 1400
دیدار سوم در واقع تنها دیداری به شمار می‌رود که شاگردان اسکوچیچ روی کاغذ میهمان به شمار می‌روند و از ساعت 19 روز 21 خردادماه 1400 در ورزشگاه خلیفه بحرین آغاز می‌شود. هنگ‌کنگ و عراق دیگر بازی این روز خواهند بود که در ساعت 21 برنامه‌ریزی شده است. این دیدار را باید به میزبانی کامبوج و در این کشور برگزار می‌کردیم اما حالا با انجام دیدارهای متمرکز، در بحرین به مصاف این تیم خواهیم رفت. موضوعی که البته برای تیم ملی ایران تفاوتی ندارد. اینکه در کامبوج برابر این تیم بازی کنیم یا بحرین، مشکلی از مشکلات تیم ملی حل نخواهد کرد.
 
آخرین مصاف با عراق؛ 25 خرداد 1400
درنهایت آخرین مسابقه شاگردان اسکوچیچ در استادیوم خلیفه بحرین برنامه‌ریزی شده و از ساعت 21 آغاز می‌شود. دیدار با عراق که می‌تواند بازی تعیین سرگروه باشد. بخصوص اگر بحرین را شکست داده باشیم و برای کسب عنوان تیم نخست به مصاف عراق برویم. دیداری که از دیرباز مورد توجه بوده و این بار از جهاتی دیگر قابل اهمیت است.
*نکته جالب توجه در مورد برنامه‌ریزی مسابقات اینکه، تیم ملی فوتبال بحرین در روز آخر (25 خردادماه) به صورت همزمان با مصاف تیم ملی ایران و عراق به دیدار هنگ‌کنگ می‌رود. مسأله‌ای که می‌تواند مهم باشد، چرا که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده تیم برنده از طریق تفاضل گل مشخص می‌شود و تیم ملی ایران فعلاً از این حیث بالاتر از عراق و بحرین قرار دارد.

Page Generated in 0.0034 sec