printlogo


کد خبر: 222849تاریخ: 1399/10/24 00:00
میلیچ: من دوپینگی نیستم، هرچه می خواهند بگویند
نه قراردادم تمدید شد نه حقوقم را گرفتم

   فکری چاره‌ای جز جدایی برای هرویه میلیچ باقی نگذاشت

وداع تلخ کروات خوش‌اخلاق از استقلال
 
حرف اول
اردوان رحیمی  
 
 یک روز بعد از نمایش نگران‌کننده آبی‌ها در دربی، جدایی میلیچ کام هواداران استقلال را تلخ‌تر کرد. مدافع چپ کروات یکی از خارجی‌های خوب سال‌های اخیر استقلال و یکی از کم‌حاشیه‌ترین آنها بود، ولی بعد از اختلافاتی که با فکری پیدا کرد، ترجیح داد از این تیم جدا شود و سراغ گزینه فسخ یکطرفه برود.
میلیچ و دیاباته دو بازیکن خارجی بودند که فصل گذشته به توصیه استراماچونی به استقلال پیوستند. سابقه حضور بازیکنان خارجی در فوتبال ایران نشان می‌دهد که حضور در تیم‌های بزرگ تضمینی برای موفقیت نیست، ولی میلیچ با نمایش خوبی  که بعد از دوره کوتاه گذارش ارائه کرد، نشان داد که کیفیت دوران حضورش در فیورنتینا را از دست نداده و خیال استقلال را بابت داشتن یک بازیکن استاندارد در سمت چپ زمین راحت کرد.
در چیدمان 2-5-3 استراماچونی، میلیچ در نقش پیستون چپ یک مهره کلیدی بود که علاوه بر ساختن گل، گاهی با اضافه شدن به محوطه جریمه گل هم می‌زد. در دوران مربیگری مجیدی و با وجود تغییر چیدمان تیم، میلیچ به دفاع چپ منتقل شد و همچنان یک بازیکن کلیدی محسوب می‌شد. در مقطعی از فصل که استقلال مصدومان زیادی داشت، مجیدی از میلیچ در نقش هافبک چپ و حتی هافبک میانی استفاده کرد و او باز هم توانست با درک تاکتیکی بالایش نمایش خوبی داشته باشد.
در مقطعی از فصل گذشته که فوتبال ایران با مشکل تأمین ارز و انتقال آن مواجه بود، تعدادی از مربیان و بازیکنان خارجی تصمیم به فسخ یکطرفه قرارداد گرفتند، ولی میلیچ مثل دیاباته با درک مشکلات باشگاه در کنار استقلال ماند و ترجیح داد به قراردادش متعهد بماند. این دو خارجی خوش‌اخلاق در نهایت به تهران برگشتند تا این بار زیر نظر فکری برای استقلال بازی کنند.
فکری در شروع فصل از نادری و میلیچ به طور همزمان استفاده می‌کرد و این بازیکن کروات یک بار دیگر به پست هافبک چپ منتقل شد. در هفته سوم مقابل ماشین‌سازی که بازی گره خورده بود میلیچ با ضربه ایستگاهی دیدنی‌اش استقلال را به سه امتیاز رساند، ولی سرمربی جدید استقلال ناگهان تصمیم گرفت میلیچ را به نیمکت ذخیره‌ها بفرستد. او آخرین بار در تساوی بدون گل مقابل ذوب‌آهن پیراهن استقلال را به تن کرد و در بازی حساس با گل‌ گهر از ترکیب خارج شد. این در حالی بود که نادری هم به دلیل مصدومیت به سیرجان نرفته بود و فکری از دانشگر در پست دفاع چپ استفاده کرد!
در ابتدا این شایعه مطرح شد که میلیچ به خاطر زلزله کرواسی روحیه خوبی ندارد و فکری تصمیم گرفته از او استفاده نکند، ولی پست اینستاگرامی او در اعتراض به تصمیم سرمربی نشان داد که از شرایط جدید ناراضی است. فکری واکنش تندی نسبت به اعتراض نرم میلیچ داشت و او را از تمرینات کنار گذاشت تا در بازی با آلومینیوم هم در فهرست غایب باشد. با بازگشت میلیچ به تمرینات انتظار می‌رفت فکری از این بازیکن در دربی استفاده کند، ولی با وجود نمایش ضعیف نادری مقابل تیم سابقش این مربی در نیمه دوم دوباره دانشگر را در پست غیرتخصصی مدافع چپ به زمین فرستاد.
بی‌توجهی به میلیچ در این بازی حساس او را متقاعد کرد که امکان ادامه همکاری با فکری وجود ندارد و یک روز بعد از دربی با ناراحتی تهران را ترک کرد. این در حالی است که او به تازگی خانواده‌اش را هم به ایران آورده بود و این نشان می‌دهد که مصمم بود در استقلال بماند و از بازی برای این تیم خوشحال است.
هرچند نظری، عضو هیأت‌مدیره باشگاه در مصاحبه‌اش گفت که میلیچ هنوز برای فسخ یکطرفه قرارداد اقدام نکرده، ولی به نظر می‌رسد که ماجرای او با استقلال به پایان رسیده و هواداران دیگر شاهد حضور او با پیراهن آبی نخواهند بود. این اتفاق از آن جهت نگران‌کننده است که نادری در دربی نمایش خوبی نداشت و استقلال برای این پست نیاز به دو بازیکن آماده و همسطح دارد، ولی فکری با تعریف سنتی از اقتدار یکی از بازیکنان مهم و کم‌حاشیه خودش را 
از دست داد.
 

 


Page Generated in 0.0042 sec