printlogo


کد خبر: 219110تاریخ: 1399/9/3 00:00
مسئولیت کاپیتانی سنگین است
آزمون: دوباره آقای فوتبال آسیا می‌شویم

 
سردار آزمون در حال حاضر یکی از سرشناس‌ترین فوتبالیست‌های ایرانی در عرصه بین‌المللی است. پس از کسب عنوان آقای گلی در لیگ روسیه پیشنهادات جذابی به سوی مهاجم زنیت سن پترزبورگ آمد اما او در نهایت تصمیم گرفت یک فصل دیگر در روسیه بماند و با قهرمان لیگ این کشور در لیگ قهرمانان اروپا حضور پیدا کند. آزمون در این فصل و در یازده مسابقه برای زنیت شش گل زده و سه پاس گل به هم‌تیمی‌هایش داده و یکی از بهترین‌های تیمش بوده است. او در کنار مهدی طارمی و دیگر لژیونرهای موفق فوتبال ایران وظیفه سنگین رساندن تیم به جام جهانی آن هم از بازی‌های سخت باقیمانده را دارد. آزمون درباره شرایط فوتبال روسیه می‌گوید: «فوتبال روسیه سال به سال پیشرفت می‌کند و بازیکنان خیلی خوبی در لیگ این کشور حضور دارند. لیگ منظم و با کیفیتی را پشت سر می‌گذاریم و دائماً شاهد جذابیت و بازی فوق‌العاده‌ای از تیم‌ها هستیم. بازی فیزیکی در روسیه زیاد است اما به این شرایط عادت کرده‌ام و ترسی ندارم. سعی می‌کنم بهترین بازی را برای تیمم انجام بدهم. در کنار هم‌تیمی‌هایم می‌خواهیم فوتبال زنیت را به رخ بکشانیم و به دیگر تیم‌های حاضر در لیگ روسیه ثابت کنیم بهترین هستیم. البته در این بین هواداران زنیت نیز به من قوت قلب می‌دهند. تیم ما حامیان خوبی دارد و سعی می‌کنم همیشه نمایش خوبی در زمین بازی داشته باشم. هر زمان رابطه هوادار با بازیکنان یک تیم نزدیک و فوق‌العاده باشد شک نکنید که نتیجه مثبتی را از این رابطه خواهیم دید. رابطه هواداران با بازیکنان در زنیت فوق‌العاده و مثال‌زدنی است.»
آزمون که فصل قبل عنوان آقای گلی را به دست آورد، درباره احتمال کسب دوباره این عنوان و همچنین حضور در لیگ‌های معتبر هم صحبت می‌کند: «آقای گلی برایم عادی نشده و همیشه می‌خواهم بهترین باشم و در یک سبک نمی‌خواهم بازی کنم. بهترین نمایشم را انجام می‌دهم و امیدوارم عملکردم به طور مثبت و صعودی ادامه‌دار باشد و هر سال یکی از بهترین‌ها باشم. ضمن اینکه چیزی از آینده نمی‌دانم و این باشگاه است که برایم تصمیم می‌گیرد. هر تصمیمی که باشگاه برای من یا دیگر بازیکنان بگیرد به آن عمل می‌کنیم.»
سردار درباره شیوع ویروس کرونا و تأثیر آن بر فوتبال می‌گوید: «کرونا کار را برای تمام فوتبالیست‌های جهان سخت کرده و ما هم از این قاعده جدا نیستیم. دور بودن از تمرین، بازی و تیم ملی کار را بسیار دشوار کرده اما خدا را شکر می‌کنم با یک سالی که از تیم ملی دور بودیم و بازی انجام نداده‌ایم، توانستیم که بهترین عملکرد را در بازی دوستانه داشته باشیم و امیدوارم پیروزی‌ها ادامه‌دار باشد.»
مهاجم 25 ساله تیم ملی درباره عملکرد اسکوچیچ و رابطه این مربی با بازیکنان می‌گوید: «اسکوچیچ با بازیکنان رابطه بسیار خوبی دارد و همین امر باعث شده تا آغاز خوبی با شروع بازی‌های تدارکاتی یا تمرینات داشته باشیم. بازی اول و دوم فوق‌العاده کار کرد و فکر می‌کنم رابطه خوبی که با بازیکنان دارد باعث شد تا شروع خوبی داشته باشیم. رابطه یک مربی با بازیکن بسیار مهم و تأثیرگذار در روند موفقیت یک تیم است که اسکوچیچ این امر را به خوبی درک کرده. امیدوارم او در همه بازی‌ها موفق باشد. وی با تلاش و تمرکز بالا برای تیم ملی کار می‌کند تا به دوران اوج خود بازگردیم. ما نیز تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت و با تصمیماتی که کادر فنی برای اجرای برنامه‌های تمرینی و مسابقات در نظر دارد، به اوج برگردیم. تیم ملی فوتبال ایران بازیکنان و لژیونرهای فوق‌العاده و با استعدادی دارد و می‌توانیم تیم‌ها را به راحتی شکست بدهیم. اگر خودمان باشیم و تمرکز بگذاریم، می‌توان بر تیم‌ها غلبه کرد تا در جام جهانی بار دیگر ایران را دید. تمام بازیکنان تیم ملی بازیکنان فوق‌العاده‌ای هستند که با تلاش و پشتکار برای تیم باشگاهی خود و تیم ملی فوتبال ایران از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند. امیدوارم در بازی‌های پیش رو موفق شویم و دوباره شاهد آقایی فوتبال ایران در آسیا باشیم.»
سردار آزمون مقابل ازبکستان برای دقایقی بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بر بازو بست. او از حس و حال خود بعد از نخستین کاپیتانی در تیم ملی صحبت می‌کند: «حس خوبی بود. بازوبند کاپیتانی مسئولیت سنگینی است. باید آمادگی این را داشته باشی که به بازیکنان کمک کنی و پشت بازیکنان در شرایط سخت بایستی. در آینده اگر دوباره این اتفاق بیفتد، تمام تلاشم را می‌کنم تا از عهده‌اش بربیایم.»
 

Page Generated in 0.0037 sec