printlogo


کد خبر: 219072تاریخ: 1399/9/2 00:00
لیورپول - لسترسیتی، ساعت 22:45
گربه سیاه در آنفیلد

 جنگ تمام‌عیار، شاید بهترین توصیف باشد از مسابقه امشب لیورپول و لسترسیتی در ورزشگاه آنفیلد؛ مدافع عنوان قهرمانی که در رده سوم قرار دارد برابر صدرنشین فعلی. بازگشت برندان راجرز به آنفیلد و دیدار با تیمی که تا یکقدمی قهرمانی لیگ برتر با آن پیش رفت، از نکات قابل توجه این بازی است.
 
پیش بازی
لیورپول با نبود ویرجیل فان‌دایک کنار آمده و قبل از تساوی یک بر یک مقابل منچسترسیتی پنج برد متوالی به دست آورده بود اما حالا که مصدومیت گریبانش را گرفته، شاید آخرین تیمی که دوست داشت برابرش قرار بگیرد، لستر بود. میزبانی این بازی البته نکته مثبتی است چون لیورپول در 63 بازی خانگی آخرش در لیگ شکست نخورده و یک بازی نیاز دارد تا رکورد خود را بهبود بخشد. بدبختانه رکورد قبلی که از اول سال 1978 تا آخر 1980 دوام داشت، توسط لستر شکسته شد و تیم راجرز یکی از دو تیمی است که در 38 بازی آخر لیورپول از این تیم امتیاز گرفته. لیورپول در این 38 بازی گل زده که تکرار یک رکورد دیگر برای باشگاه است اما از طرف دیگر این تیم در شش بازی خانگی آخرش نتوانسته کلین‌شیت کند.
 
اخبار تیمی
لیورپول فهرست بلندبالایی از مصدومان دارد و در یک مقطع به نظر می‌رسید هیچ‌یک از چهار مدافع اصلی این تیم نمی‌توانند در این مسابقه شرکت کنند. البته اندی رابرتسون گویا شرایط بازی را به دست آورده و یکی از اضلاع این مربع در خدمت مربی است اما ویرجیل فان‌دایک و جو گومز شاید تا آخر فصل نتوانند تیم را همراهی کنند و الکساندر آرنولد هم به این بازی نمی‌رسد.
همه اخبار برای لیورپول بد نیست و فابینیو و تیاگو آلکانتارا تلاش می‌کنند تا خودشان را برای این بازی آماده کنند. کلوپ احتمال حضور این دو را رد نکرده و اگر آخرین تست‌های آمادگی جسمانی را با موفقیت پشت سر بگذارند، تیاگو به خط میانی می‌رود و فابینیو هم احتمالاً در قلب خط دفاع در کنار ژوئل ماتیپ قرار می‌گیرد.
ناتانیل فیلیپس و ریس ویلیامز، گزینه‌های دیگر هستند اگر فابینیو نتواند بازی کند چون هر دو وقتی در غیاب فان‌دایک به تیم بزرگسالان آورده شدند، بازی‌های خوبی به نمایش گذاشتند هر چند لیورپول در حال حاضر در این بخش با نهایت ظرفیت خود بازی می‌کند.
نکو ویلیامز می‌تواند جای الکساندر آرنولد را بگیرد اما اگر کلوپ ترجیح بدهد در برابر حملات لستر از یک بازیکن باتجربه‌تر استفاده کند، جیمز میلنر را دارد.
برای افزودن به بحران دفاعی، لیورپول همچنین کاپیتان جردن هندرسون را به دلیل مصدومیت ران و محمد صلاح، گلزن اول تیم را به دلیل تست مثبت کرونا در اختیار ندارد. نبود بازیکن تیم ملی مصر احتمالاً منجر شود به اینکه تیم به چینش 3-3-4 برگردد که در آن دیوگو ژوتا جای او را می‌گیرد اگرچه ژردان شاکری هم آماده است اگر مربی آلمانی تصمیم بگیرد با ترکیب مقابل منچسترسیتی در این بازی تیمش را به زمین بفرستد. الکس آکسلید چمبرلین به بازگشت از مصدومیت نزدیک شده اما شاید بازی در این دیدار برایش خیلی زود باشد ضمن اینکه کرتیس جونز یکی از گزینه‌های کلوپ در خط میانی است اگر تیاگو شرایط بازی را به دست نیاورد.
کلوپ، لستر را تحسین کرده به عنوان الگویی که بلد است چطور با بحران مصدومیت کنار بیاید؛ «روباه‌ها» چندین بازیکن کلیدی خود را به همراه نداشته‌اند. البته اوضاع الان بهتر شده و راجرز می‌تواند در این بازی از تیموتی کاستانیه و وسلی فوفانا استفاده کند. ریکاردو پریرا هم تقریباً آماده است اما این بازی برایش زود است ضمن اینکه ویلفرد اندیدی، دانیل آمارتی و کاگلار سویونکو نیز به دیدار آنفیلد نمی‌رسند.
جیمی واردی دوباره رهبر خط حمله است و می‌خواهد آمار هشت گلش در هفت بازی این فصل لیگ برتر را بهبود بخشد و اگر موفق شود، با رکورد تیری آنری در گلزنی در پنج بازی پیاپی خارج از خانه برابر می‌شود.
 
ترکیب احتمالی
لیورپول: آلیسون؛ ویلیامز، فابینیو، ماتیپ، رابرتسون؛ جونز، واینالدوم، کیتا؛ ژوتا، فیرمینو، مانه
لسترسیتی: اشمایکل؛ فوفانا، اوانز، فوکس؛ کاستانیه، مندی، تیلمانس، جاستین؛ مدیسون، واردی، بارنز
 منبع: اسپورتس مول

Page Generated in 0.0036 sec