printlogo


کد خبر: 219070تاریخ: 1399/9/2 00:00
بی‌انضباطی کنید، کنار می‌روید

شکست در اهواز و آن اتفاقات عجیب نشان داد استقلال نیازمند نظم درون‌تیمی است و باید این انضباط را ابتدا در تمرینات خود رعایت کند. ظاهراً محمود فکری هم به‌دنبال همین مسأله مهم است و قصد دارد به‌نوعی کار را سفت و محکم بگیرد تا از این پس شاهد برخی بی‌نظمی‌ها در بازی‌ها نباشیم. فکری که خود در آغاز راه قرار دارد بر این باور است که بازیکنانش باید اصول تمرینی را رعایت کنند و در بازی‌ها هم به شکلی حاضر شوند که جای هیچ بحثی باقی نماند. فکری با همین محوریت در تمرین بعد از بازی با فولاد مقابل بازیکنانش ایستاد و نکاتی را درباره بازی با فولاد به آنها متذکر شد. فکری با اینکه به اشتباه‌های تیم مربیگری نیز معترف است اما سعی کرد برای بازیکنان مسائلی را بازگو کند که آنها کمترین بی‌مسئولیتی در جریان بازی نداشته باشند. او به همین جهت تذکری جدی به تک‌تک بازیکنان خود داد و از آنها خواست از بی‌انضباطی دوری کنند تا همواره در تفکرات او جا داشته باشند. فکری در حالی که دقایقی قبل از حضور در تمرین حکم اخراج موقت دیاباته را صادر کرده بود رو به بازیکنانش کرد و گفت اگر بخواهند بی‌انضباطی کنند قطعاً به سرنوشت دیاباته دچار می‌شوند. بازیکنان هم بی‌آنکه حرفی بزنند صحبت‌های سرمربی استقلال را گوش کردند و به نشانه تأیید سر تکان دادند تا سرمربی تیم‌شان به این نتیجه برسد که آنها حرفش را به‌خوبی متوجه شده‌اند. فکری در این جلسه تمرین سبکی برای بازیکنانی در نظر گرفت که مقابل فولاد به میدان رفته بودند. بازیکنانی که در ترکیب بازی با فولاد نبودند تمرین جدی‌تری انجام دادند. در تمرین روز گذشته محمد دانشگر به‌دلیل مصدومیت غایب بود و نتوانست استقلال را همراهی کند اما او مشکل خاصی ندارد. البته سرمربی استقلال پیگیر وضعیت این بازیکن بود و به نظر می‌رسد در بازی با ماشین‌سازی این محمد دانشگر باشد که در قلب خط دفاع استقلال در کنار محمدحسین مرادمند قرار می‌گیرد. نکته دیگر تمرین دیروز حضور بی‌نتیجه فرشید اسماعیلی در تمرین استقلال بود. اسماعیلی با لباس شخصی به محل تمرین آمد و از فکری خواست تمرین نکند که سرمربی استقلال هم وقتی متوجه شد این بازیکن با مشکل مواجه است با این درخواست موافقت کرد. در کنار این مسائل باید به حضور نادری و موسوی در تمرین نیز اشاره کرد. این دو بازیکن که با بیماری دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند از این پس قادرند در تمرینات سفت و سخت استقلال حاضر شوند. هیچ بعید نیست سرمربی استقلال در بازی‌های آتی از موسوی و نادری استفاده کند. موسوی در پست دفاع راست بازی می‌کند و نادری هم در دفاع چپ و هم دفاع میانی.
 
 
بیانیه باشگاه استقلال: 
نکونام می‌گفت بلد نیستید سروصدا کنید بروید
باشگاه استقلال در واکنش به وقایع اهواز این بیانیه را صادر کرد: «تجربه بازی قبلی دو تیم استقلال و فولاد و تکرار برخی حوادث هم در نوع خود جالب است. از همان آغاز مصاف استقلال و فولاد، نیمکت‌نشینان تیم فولاد به‌صورت کاملاً هماهنگ به سمت داور و نیمکت تیم استقلال هجوم می‌آوردند و با فریاد زدن، فحاشی و ایجاد تنش، به‌دنبال اهداف دیگری بودند. حتی کار به جایی رسید که در دقیقه ۲۰، سرمربی فولاد خطاب به نیمکت تیمش گفت اگر بلد نیستید سروصدا کنید، بروید روی سکوها بنشینید! در حالی که ناظر بازی و داور چهارم شاهد این مسائل بودند، واکنش جالبی از خود نشان دادند. آنها تنها به سمت نیمکت تیم استقلال می‌آمدند و می‌گفتند می‌دانیم حق با شماست ولی خواهشاً شما چیزی نگویید تا مشکلی ایجاد نشود!
استارت درگیری‌های اواخر بازی زمانی بود که محمود فکری در «کول‌بریک» نیمه دوم در حال بیان نکات فنی به بازیکنانش بود که مسعود اکبری، عکاس تیم فولاد به‌آرامی نزدیک حلقه استقلالی‌ها شد تا به‌نوعی استراق سمع کند. در این میان ارسلان مطهری متوجه حضور او شد و در ادامه و پس از اعتراض محمود فکری و سایر نیمکت‌نشینان استقلال به این عکاس، او به سمت نیمکت تیمش دوان‌دوان فرار کرد و در طول فرارش به سرمربی استقلال فحاشی کرد که متعاقب آن توسط ناظر بازی از زمین اخراج شد. جالب است که به یاد آوریم این عکاس پیش‌تر در ماجرای معروف به کارت به کارت محروم شده بود.
از طرفی جالب است که تیم فولاد هفته قبل هم از داوری سود برد و در این بازی هم نیمکت‌نشینان این تیم از ثانیه آغازین در پی تحت تأثیر قرار دادن داور بودند. با اینکه حمید رجبی، مربی تیم فولاد، با اعلام سازمان لیگ در این بازی محروم بود اما این مربی روز گذشته در مصاف با استقلال روی نیمکت تیمش نشسته بود که این امر با اعتراض مسئولان استقلال همراه بود، اما مسئولان برگزاری بازی اعلام کردند محرومیت رجبی شش ماه تعلیق شده است! در اواخر مصاف استقلال و فولاد، فحاشی شدید حسین کعبی به مسعود ریگی و تلاش او برای آسیب زدن جسمی به این بازیکن بی‌حاشیه درست است که با کارت قرمز همراه شد اما مشخص نیست چرا داور به غلامی و ریگی کارت زرد نشان داد؟»
 

 


Page Generated in 0.0041 sec