printlogo


کد خبر: 218923تاریخ: 1399/8/29 00:00
برای بازی دربی و تاریخ‌سازی لحظه‌شماری می‌کنم
مهدی‌خانی: پیراهن شماره 9 را می‌پوشم که قبلاً تن ترابی و طارمی بوده

ناصر قراگزلو

مهدی مهدی‌خانی، بازیکنی است که از بازی در تیم ملی جوانان و حضور در جام‌جهانی جوانان و اتفاقاً گلزنی در آن مسابقات استارت موفقیت بزرگش را زد. او در زمان حضور گل‌محمدی در تیم شهرخودرو شاگرد یحیی بود و بعد هم لژیونر شد و به تیم واراژدین پیوست، اما زمانی که مهدی‌خانی دید مربی سابقش به او احتیاج دارد قید ادامه بازی در لیگ کرواسی را زد و به تیمی پیوست که به گفته خودش از بچگی عاشقش بوده است. با شماره 9 جدید پرسپولیس که شماره ترابی و طارمی را برای بازی انتخاب کرده گفت‌و‌گویی اختصاصی داشتیم.
 
چطور شد به پرسپولیس پیوستی؟
 تمام عکس‌ها و فیلم‌های دوران کودکی‌ام را دارم و همه آنها موجود است، حتی در صفحه شخصی خودم هم موارد مربوط به عشق و علاقه‌ام به پرسپولیس را از مدت‌ها قبل داشته و دارم. من عاشق پرسپولیس بوده و هستم و یادم می‌آید روزهایی را که به عشق این تیم به ورزشگاه می‌رفتم و بازی‌هایش را می‌دیدم. بعد از این موارد مسیر فوتبالی‌ام به‌گونه‌ای شد که آقایحیی از من خواست به پرسپولیس بیایم و به تیم کمک کنم و من هم با اشتیاق به خواسته ایشان جواب مثبت دادم. خیلی خوشحالم و البته می‌دانم چه انتخاب خوب و ایده‌آلی داشتم هرچند به‌خوبی به این نکته واقفم که کار بسیار سختی را قبول کرده‌ام اما چون پای عشق در میان است با همه وجود برای اثبات خودم می‌جنگم.
چه شماره‌ای را انتخاب کردی؟
 شماره پیراهن 9 پرسپولیس را انتخاب کردم؛ پیراهنی که قبلاً مهدی ترابی و مهدی طارمی آن را بر تن داشتند و جالب است که شماره 9 برای سومین‌بار به دست یک مهدی دیگر سپرده شد و به او رسید.
چطور این پیراهن را انتحاب کردی؟
 در بین شماره‌ها، شماره این پیراهن خالی بود به همین دلیل وقتی با آقایحیی صحبت کردم و به ایشان گفتم تمایل دارم این شماره را بپوشم ایشان گفت مشکلی نیست و من هم شماره 9 را انتخاب کردم.
تو در فینال نمی‌توانی بازی کنی؟
 نه، من در فینال آسیا نمی‌توانم بازی کنم چون قراردادم خارج از آن تایمی است باید برای فینال آماده می‌شد و بازیکنان قبلی می‌توانند برای پرسپولیس در فینال بازی کنند.
واقعاً حیف شد، چون تو در فینال می‌توانستی در کنار عبدی جایگزین خوبی برای آل‌کثیر باشی؟
 به هر حال قسمت نیست در فینال بازی کنم و خیلی امیدوارم تیمم قهرمان آسیا شود، چون از هر لحاظ پرسپولیس لیاقت و شایستگی قهرمانی را دارد و اطمینان دارم در فینال هم با قهرمانی از مسابقه خارج خواهد شد و باز هم همه مردم و هواداران میلیونی‌اش را شاد و خوشحال خواهد کرد.
برای بازی با صنعت‌نفت می‌توانی برای پرسپولیس بازی کنی؟
 اگر ای‌تی‌سی من برسد می‌توانم بازی کنم اما به‌طور کل برای مسابقات داخلی هیچ مشکلی برای همراهی پرسپولیس ندارم.
در دفاع وسط نمی‌توانی برای پرسپولیس بازی کنی؟
 نه، آقایحیی طی صحبتی که با من داشته قرار است در پست مهاجم از من استفاده کند و قرار نیست در پست دفاع میانی بازی کنم.
به‌لحاظ روانی خودت را آماده بازی در پرسپولیس ساخته‌ای؟
 من خوب می‌دانم تیمی که چهار سال متوالی قهرمان لیگ شده و جدا از آن دوبار به فینال آسیا صعود کرده و جام‌های حذفی و سوپرجام را هم فتح کرده چه تیم بزرگ و با پتانسیل بالایی است، از همین‌رو به سختی کار واقفم و امیدوارم با حمایت هواداران‌مان بتوانم انتظارات را برآورده سازم چون تا کنون در چنین موقعیت بزرگ و استثنایی قرار نگرفته بودم. امیدوارم هواداران حمایتم کنند تا در بزرگترین تیم ایران و آسیا بتوانم بدرخشم چون برای تحقق چنین امری تیم محبوبم را انتخاب کرده‌ام.
دوست صمیمی‌ات در پرسپولیس چه بازیکنی است و از حس و حال فعلی‌ات در پرسپولیس بگو.
 از همان موقع که با پرسپولیس قرارداد بستم خیلی زود متوجه شدم پرسپولیس چقدر با همه تیم‌های دیگر فرق می‌کند و چقدر هوادار عاشق دارد. سعی می‌کنم در چنین تیمی به همه آرزوهای فوتبالی‌ام برسم و بازیکن ثابت تیم ملی بزرگسالان شوم. همه بزرگان ایران در پرسپولیس بودند و می‌دانم پرسپولیس چه تاریخی دارد و چه بازیکنانی در آن بازی کرده‌اند. بازی برای پرسپولیس هیجان‌انگیز است بخصوص دربی که خیلی دوست دارم در آن بازی کرده و برای تیم محبوبم گل برنم. در پرسپولیس دوستان بسیار خوبی دارم که نزدیکترین‌شان شجاعی و محمد شریفی و سعید حسین‌پور است، اما به هر حال صمیمی‌ترین دوستم در پرسپولیس علی شجاعی است.
 

Page Generated in 0.0041 sec