printlogo


کد خبر: 218810تاریخ: 1399/8/28 00:00
ستاره «ددپول» به ولز می‌رود
اف‌سی هالیوود وارد می‌شود

 
استیو داگلاس ‌    
 
رایان رینولدز و راب مک الهنی دو ستاره هالیوود، کار خرید یکی از قدیمی‌ترین تیم‌های فوتبال جهان را نهایی کردند و قصد دارند نخستین ورودشان در عرصه ورزش را در قالب یک مستند تلویزیونی تهیه کنند و به نمایش بگذارند. لحظه شگفت‌‌انگیز و به یادماندنی برای هواداران دیوانه فوتبال باشگاه ولزی رکسهام رقم خورد وقتی رینولدز و مک الهنی با 5/2 میلیون دلار این باشگاه را خریدند. رینولدز 44 ساله که متولد کانادا است و بیشتر به خاطر فیلم‌های «ددپول» شهرت دارد، در یک ویدئوی کوتاه با اعلام خبر خریدن باشگاه 156 ساله که در دسته پنجم فوتبال انگلیس بازی می‌کند، گفت: ‌«واقعاً این اتفاق افتاد. شاید تا به حال نام رکسهام را نشنیده باشید یا نام استادیوم و اسپانسرش را اما از این به بعد می‌شنوید.» این دو ستاره هالیوود اخیراً‌ با تراست هواداران باشگاه دیدار و این باشگاه را «غول خفته» توصیف کردند؛ آنها گفتند به دنبال این هستند که این باشگاه را به عنوان یک قدرت جهانی مطرح کنند.
برای بیشتر دیده شدن این باشگاه که در رده چهاردهم «لیگ ملی» دست و پا می‌زند و از سال 2008 از چهار رده فوتبال حرفه‌ای انگلیس بیرون بوده، مالکان جدید قصد دارند از رکسهام در یک مجموعه تلویزیونی مستند استفاده کنند شبیه به آنچه در سال‌های اخیر درباره منچسترسیتی و تاتنهام ساخته شده است.
مک الهنی، بازیگر و کارگردان آمریکایی که برنامه تلویزیونی «اینجا در فیلادلفیا همیشه هوا آفتابی است» را ایجاد کرده و دنبال می‌کند، به خبرنگاران گفت: ‌«ما باید طوری درباره رکسهام فکر کنیم که منچستریونایتد درباره خودش تصور دارد. باید همه با باشگاه همکاری کنند، این بهترین راه است.»
«آمازون پرایم» از جمله اولین‌ها بود که به خبر خریدن رکسهام در توئیتر واکنش نشان داد و به دو این بازیگر تبریک گفت. آمازون پیش از این درباره تاتنهام و سیتی مستند ساخته و این تبریک شاید آغاز یک همکاری باشد که به افزایش درآمد باشگاه کمک خواهد کرد. 
رکسهام که از سال 2011 تحت مالکیت هواداران قرار گرفته بود، اعلام کرده کمپانی «پی آر مک رینولدز» صددرصد کنترل باشگاه را در دست می‌گیرد ‌-البته با تأیید مقامات فوتبال- بعد از آنکه در رأی گیری از هواداران‌، 98 درصد به نفع خریدن باشگاه از سوی رینولدز و مک الهنی رأی مثبت دادند. رکسهام از شهری در نزدیکی مرز شمال غربی انگلیس است که حدوداً‌ 65 هزار نفر جمعیت دارد.
کریس جونز، از اعضای تراست هواداران، که در نشست اخیر با رینولدز و مک الهنی شرکت داشته می‌گوید این دو بازیگر همه چیز را درباره تاریخ باشگاه می‌دانند؛ از سال‌های دهه 70 که به عنوان تماشاگر در ورزشگاه 20 هزار نفری ریس کورس حضور داشتند تا دهه 90 تیم، که‌ پیروزی‌های بزرگی در جام حذفی انگلیس به دست آورد از جمله برابر قهرمان آن موقع انگلیس، آرسنال. جونز گفت: ‌«آنها به دنبال یک باشگاه اروپایی می‌گشتند که پتانسیل و تاریخ داشته باشد و در جایگاه درستی قرار نگرفته باشد اما در جامعه دارای اهمیت و پایگاه باشد. برای همین مشاوران خود را فرستادند تا باشگاهی با این شرایط پیدا کند و آن باشگاه ما هستیم.»
جونز گفت مالکان جدید فروتنی انگلیسی داشتند و با این حس از امیدها و رویاهایشان برای باشگاه گفتند که شامل توسعه استادیوم و زمین بازی و همچنین آوردن یک مدیر عامل باتجربه برای اداره امور باشگاه می‌شود: «مثل اینکه خواب می‌بینیم. ما همیشه گفته بودیم ما به کسانی نیاز داریم که صدها میلیون داشته باشند و بیایند و باشگاه را بخرند. حالا این اتفاق در واقعیت افتاده است.»
هواداران به دلیل شیوع ویروس کرونا اجازه ندارند از نزدیک مسابقات فوتبال را در انگلیس تماشا کنند اما رینولدز می‌خواهد تا جایی که ممکن است در بازی‌ها حضور داشته باشد: ‌«ما می‌خواهیم سفیران فوق‌العاده‌ای برای باشگاه باشیم و این باشگاه را به همه دنیا معرفی کنیم.»
منبع: AP
 

Page Generated in 0.0035 sec